InfoDnes.cz

Regionální zpravodajství pro město Zlín a okolí - Vaše zprávy | Z regionu

ZlínDnes.cz
Pondělí 11.12. 2017 | Dana
 
ZlínDnes.cz
Zpravodajství online - ZlínDnes.cz

Skupinová setkávání pro blízké osob se závislostí

13.12.2016 | Z regionu
Rodiče a blízcí osob se závislostí se mohou zapojit do skupinových setkávání v Terapeutickém centru ve Zlíně - Prštném, která začínají v lednu. Vzájemná výměna informací, emocionální podpora i praktické rady pomáhají členům skupiny překonat těžké období, ve kterém se ocitli v důsledku závislosti blízkého člověka.
Ilustrační snímek | Foto: podaneruce.cz
Lidé ve skupině se mohou jak sami vyjadřovat, tak naslouchat tomu, co říkají druzí. Vzájemné sdílení zkušeností, rad a námětů ulehčí od pocitů strachu, bezmoci, viny či studu, které ve své situaci pociťují. Vzájemná podpora a pochopení od osob se stejnou zkušeností také napomáhá zmírnit pocity odcizení a izolace. Skupiny se mohou účastnit i lidé, kteří se s problémem již nějakým způsobem vyrovnali a chtějí se o svoji zkušenost podělit s ostatními. Podpůrná skupina není terapeuticky vedena, přítomní terapeuti mají spíše pozici moderátorů, kteří drží hranice a usměrňují dění ve skupině.

Účast ve skupině je dobrovolná a bezplatná, otevřená i pro nově příchozí. Účastníci mohou zůstat anonymní. Frekvence setkávání je 1x měsíčně. První setkání se uskuteční 9. 1. 2017.

Pokud se do skupiny chystáte poprvé, informujte nás předem na některém z uvedených kontaktů:
Mgr. Gabriela Kosíková - látkové závislosti / tel. 778 417 681
Mgr. Yvona Kopečková - nelátkové závislosti / tel. 777 293 960

Nadále probíhají také skupinová setkávání pro ty, kdo se rozhodnou přestat s užíváním návykových látek či s hazardním hraním. I tato skupina je otevřená pro nové členy.
« Zpět na rubriku Vaše zprávy
Počasí v regionu
Ceny benzínu a nafty
Vaše zprávy
Auto skončilo v poli na střeše
Další nehoda na železnici
Budova Jezerka v Otrokovicích byla zateplena, ušetří se tím stovky tisíc ročně
Kraj podpoří prevenci rizikového chování mládeže
Copyright © 1/2009-2017 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PřeloučDnes.cz | Photos: ©Freedigitalphotos.net ©cs.wikipedia.org | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.