InfoDnes.cz

Regionální zpravodajství pro město Zlín a okolí - Vaše zprávy | Z regionu

ZlínDnes.cz
Pátek 20.10. 2017 | Vendelín
 
ZlínDnes.cz
Zpravodajství online - ZlínDnes.cz

Skupinová setkávání pro blízké osob se závislostí

13.12.2016 | Z regionu
Rodiče a blízcí osob se závislostí se mohou zapojit do skupinových setkávání v Terapeutickém centru ve Zlíně - Prštném, která začínají v lednu. Vzájemná výměna informací, emocionální podpora i praktické rady pomáhají členům skupiny překonat těžké období, ve kterém se ocitli v důsledku závislosti blízkého člověka.
Ilustrační snímek | Foto: podaneruce.cz
Lidé ve skupině se mohou jak sami vyjadřovat, tak naslouchat tomu, co říkají druzí. Vzájemné sdílení zkušeností, rad a námětů ulehčí od pocitů strachu, bezmoci, viny či studu, které ve své situaci pociťují. Vzájemná podpora a pochopení od osob se stejnou zkušeností také napomáhá zmírnit pocity odcizení a izolace. Skupiny se mohou účastnit i lidé, kteří se s problémem již nějakým způsobem vyrovnali a chtějí se o svoji zkušenost podělit s ostatními. Podpůrná skupina není terapeuticky vedena, přítomní terapeuti mají spíše pozici moderátorů, kteří drží hranice a usměrňují dění ve skupině.

Účast ve skupině je dobrovolná a bezplatná, otevřená i pro nově příchozí. Účastníci mohou zůstat anonymní. Frekvence setkávání je 1x měsíčně. První setkání se uskuteční 9. 1. 2017.

Pokud se do skupiny chystáte poprvé, informujte nás předem na některém z uvedených kontaktů:
Mgr. Gabriela Kosíková - látkové závislosti / tel. 778 417 681
Mgr. Yvona Kopečková - nelátkové závislosti / tel. 777 293 960

Nadále probíhají také skupinová setkávání pro ty, kdo se rozhodnou přestat s užíváním návykových látek či s hazardním hraním. I tato skupina je otevřená pro nové členy.
« Zpět na rubriku Vaše zprávy
Počasí v regionu
Ceny benzínu a nafty
Vaše zprávy
Sobota 11. listopadu bude dnem Národní potravinové sbírky
Wellness svět má nový trend zvaný rituály Pure Fiji
Havaroval se čtyřmi promile
Dva zraněné si vyžádala nehoda Seatu nedaleko obce Topolná
Copyright © 1/2009-2017 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PřeloučDnes.cz | Photos: ©Freedigitalphotos.net ©cs.wikipedia.org | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.