ZlínDnes.cz
ZlínDnes.cz » Zpravodajství » Zprávy

Zastupitelé Zlínského kraje schválili zákonodárnou iniciativu i řadu dotací

30.06.2022
Devětadvacet bodů plus bod "Různé" projednali zastupitelé Zlínského kraje na svém 12. zasedání, které se uskutečnilo 27. června ve Zlíně.
Foto: kr-zlinsky.cz
Hejtman Radim Holiš informoval zastupitele, že od 3. března, kdy začalo pracovat Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině, zde bylo registrováno 10 871 osob a prostřednictvím centra bylo ubytováno 1 003 lidí. Ubytovatelům byla vyplacena částka 15 620 000 korun.

Tomáš Janča coby uvolněný člen Výboru pro rozvoj podnikatelských aktivit pozval na zastupitelstvo zástupce společnosti BeePartner a.s., kteří představili Integrovaný plán pro strategickou změnu v rozvoji ICT oborů ve Zlínském kraji. "Reagoval jsem na žádost kolegů blíže prezentovat téma blockchainu a také naši vizi vytvoření Evropského WEB 3 centra pro Zlínský kraj. Toto odvětví se rozvíjejí závratnou rychlostí a chceme-li zastavit odliv mozků, musíme být aktivní a jít moderním technologiím naproti," řekl Tomáš Janča.

Zástupci představenstev krajských nemocnic přiblížili investiční projekty, které se v současné době realizují v jednotlivých nemocnicích. "Chceme, aby byli zastupitelé informováni, a proto jim byly představeny investiční plány i výsledky výběrových řízení, která se v nemocnicích uskutečnila," uvedl hejtman Radim Holiš. Debata byla také o projekční přípravě významného investičního záměru: Centrálního objektu ve zlínské KNTB. Postup a možnosti, kterými se momentálně vedení akciové společnosti v souvislosti s Centrálním objektem zabývá, chce hejtman se zastupiteli prodiskutovat formou semináře, který se uskuteční před zářijovým zastupitelstvem.

Zastupitelé schválili Zákonodárnou iniciativu Zlínského kraje - novelu zákona č. 239/2000 o integrovaném záchranném systému. "Po zkušenostech s Vrběticemi si uvědomujeme velká finanční rizika pro kraj při současném procesu odškodňování. Proto chceme zákon vrátit do podoby, jakou měl před novelou, a jednoznačně stanovit kompetence státu a kraje při řešení následků mimořádných událostí," vysvětlil hejtman Radim Holiš.

Krajské zastupitelstvo schválilo také závěrečný účet kraje s kladným saldem, který prezentoval náměstek pro finance David Vychytil. Oproti původně schválenému schodku ve výši 636 milionů korun se vedení kraje podařilo dosáhnout kladného výsledku hospodaření, kdy kraj dosáhl přebytku 203 milionů korun.

Podpořeno bylo uvolnění 144 milionů korun na 9 rozvojových projektů obcí s rozšířenou působností, na něž nelze čerpat dotace z jiných zdrojů, ale jsou - podle starostů - důležité z pohledu místních občanů i z hlediska rozvoje turismu, jako jsou například revitalizace náměstí a veřejných ploch.

Nejvyšší orgán Zlínského kraje, kterým zastupitelstvo je, schválil změny ve struktuře organizací sociálních služeb, a - mimo jiné - rovněž dotace do kultury, například šest milionů korun na podporu pěti projektů audiovizuální tvorby.

Jedním z řady dalších projednaných bodů byly také smluvní vztahy se společnostmi, které mají zájem podnikat ve Strategické průmyslové zóně Holešov. Zastupitelstvo konstatovalo, že vzhledem k nesouhlasnému stanovisku Ministerstva průmyslu a obchodu ČR nemůže vyhovět žádosti společnosti taneco, a.s., o prodloužení lhůty na získání stavebního povolení. Předkupní smlouva na pozemky vyprší v polovině července.

Příští jednání Zastupitelstva Zlínského kraje je naplánováno na 12. září.

Zdroj: Zlínský kraj
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Další články z rubriky Zprávy

Zlínský kraj sbírá žádosti o kotlíkové dotace. Čas na jejich podání je do konce srpna

Od 14. června 2022, kdy byl spuštěn sběr žádostí o kotlíkové dotace, jich eviduje Zlínský kraj celkem 722. Poslední termín pro jejich předložení je 31. srpna 2022 do 17:00. Počet žadatelů zatím nedosahuje počtu lidí, kteří v první fázi vyplnili ...

Rada schválila opravy ve třech školách Zlínského kraje ještě v letošním roce

Tři investiční záměry na školách, jejichž zřizovatelem je Zlínský kraj, schválili krajští radní. Všechny budou realizovány ještě v letošním roce a vyž ...

Rada Zlínského kraje projednávala nová opatření ke zvýšení bezpečnosti v Baťově mrakodrapu

Rada kraje v pondělí 1. srpna na svém zasedání projednala možnosti zavedení dalších opatření, která povedou ke zvýšení bezpečnosti v Baťově mrakodrapu ...

Správa železnic vybrala zhotovitele celkové rekonstrukce stanice Rožnov pod Radhoštěm

Rekonstrukce stanice v Rožnově pod Radhoštěm může začít. Zhotovitelem se stala Společnost Rožnov, kterou tvoří firmy SWIETELSKY Rail CZ a EDIKT. Nabíd ...

Za měsíc odstartuje ve Zlíně 51. ročník mezinárodní automobilové soutěže Barum Czech Rally Zlín 2022

Celkem 13 rychlostních zkoušek v celkové délce 202 km čeká jezdce na letošní Barum Czech Rally Zlín, která už za měsíc, v pátek 26. srpna, odstartuje ...

Neděle 7.8.2022
Zlínský kraj
Další regiony »


O nás, kontakty | Přidat firmu | O regionu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2022 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS | RSS InfoDnes
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.