ZlínDnes.cz
ZlínDnes.cz » Zpravodajství » Kultura, volný čas

Prázdninové muzejní aktivity Zlínského kraje - děti na galerijní hřiště, za templáři nebo v noci na hrad?

26.07.2022
Léto je ideální příležitostí pro kombinaci interiérových a venkovních aktivit. Řadu z nich nabízejí muzea, galerie i další kulturní organizace zřizované Zlínským krajem.
Foto: kr-zlinsky.cz
"Kulturní instituce Zlínského kraje nabízejí o prázdninách atraktivní doprovodné programy v expozicích i výstavách, ale hlavně zajímavé akce pro děti i pro celé rodiny," zve Zuzana Fišerová, radní pro kulturu a školství.

Muzeum regionu Valašsko připravilo například celoprázdninovou pátračku s názvem Letní dobrodružství v muzeu. Hledá se poklad s řešením různých úkolů a indicií. Společná rodinná hra nabízí zajímavosti o navštívených místech. Po nalezení pokladu v prvním objektu je pátraní v dalším objektu za poloviční vstupné. Muzeum 13. srpna tradičně pořádá Templářské slavnosti. Jsou připomínkou rytířského řádu templářů, který je spjat s historií regionu na počátku vzniku města Vsetín. První písemná zmínka o Vsetíně pochází z templářské listiny z roku 1308. Prostranství před vsetínským zámkem se mění na středověké ležení s vystoupením šermířů, kejklířů, hudebníků, s ukázkou středověkých řemesel i gastronomií, s rytířskými trenažéry pro děti, jízdou na koni a střelbou z luku.

Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně pořádá po celé prázdniny noční prohlídky hradu Malenovice a každou středu od 10 hodin také výpravy do minulosti hradu. Tvořivé aktivity s odměnou vedou na nejzajímavější místa hradu (hladomorna, Malovaný sál, nádvoří, černá kuchyně, freska sv. Kryštofa, sklepení).

Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíněotevřeoblíbenévýtvarné hřiště pro děti od 2 do 5 let v doprovodu rodičů pod názvem Prázdninové GALEŘIŠTĚ, a to 17. srpna v 10 hodin. Komentované prohlídky aktuálních výstav lze vyměnit za výlet autobusem "Poznávejme baťovskou architekturu města Zlína", kdy odborní kurátoři galerie netradičním způsobem seznámí účastníky s baťovskou architekturou, významnými osobnostmi, budovami a historií města Zlína.

Na platformě 14|15 BAŤOVA INSTITUTU se od 9. srpna uskuteční série koncertů Open air léto s Filharmonií Bohuslava Martinů. SLOVÁČEK FAMILY nabídne klasickou i populární hudbu, hudbu z filmů a muzikálů, dalšími hosty filharmonie budou 30. srpna Jiří Pavlica a HRADIŠŤAN a 7. září poprockové duo violoncellistů THE CELLO BOYS, kteří zahrají slavné rockové a popové hity od Imagine Dragons, Lady Gaga, AC/DC, U2, apod.

V Muzeu Kroměřížska odhalí často neekologickou cestu potravin na talíř. Interaktivní výstavní projekt Zachraň jídlo! poukazuje na potravinový odpad, na možnosti darování jídla či recyklaci potravin. "Jedná se o tvůrčí prostředí a vzdělávací prostor, kde lze do výstavy zasahovat, doplňovat ji vlastními zkušenostmi," doplnila radní Fišerová, která spojení umění a ekologie vnímá jako výborné a tolik potřebné propojení. Pro děti jsou v létě připraveny i denní tábory s atraktivním programem.

Ve Slováckém muzeu v Uherském Hradišti je k vidění výstava Textile Art of Today v galerii. Mezinárodní projekt textilní tvorby představuje tvorbu 83 umělců z celého světa. A máte-li k textilu blízko, můžete se přihlásit na KURZ TKANÍ se základními postupy tkaní a vytvořením vlastního výrobku. Atraktivní jsou programy Šaty dělají člověka, Barevná zahrada, výtvarné kroužky nebo Indiánské loučení s prázdninami.

Hvězdárna Valašské Meziříčí je v čase prázdnin otevřená pro veřejnost nejen ve večerních hodinách, ale i v denní dobu, a to v pracovní dny a v sobotu aždo 31. srpna. Prohlídkový okruh začíná v pracovní dny v 9, 11, 13 a 15 hodin. V sobotu v 9 a 11 hodin.

Zdroj: Zlínský kraj
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na X

Další články z rubriky Kultura, volný čas

Nové hvězdy na zlínském Chodníku slávy: Tatiana Dyková a bratři Formanovi

Zlín se chystá přivítat nové hvězdy na svém Chodníku slávy. V rámci Zlín Film Festivalu, který spolupracuje s Nadačním fondem Kapka naděje od roku 2006, budou letos oceněni Tatiana Dyková a bratři Petr a Matěj Formanovi. Slavnostní odhalení hvězd se ...

Výstava Baťa: 130 let poté láká na mimořádný doprovodný program

Zlín - Výstava ke 130. výročí založení firmy Baťa a 100. výročí filmové tvorby ve Zlíně s názvem Baťa: 130 let poté vrcholí. Ve svém závěru přinese be ...

Vajíčko malované, z lásky darované: Velikonoce ve sbírkách muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně

V Muzeu jihovýchodní Moravy ve Zlíně jsou v rámci velikonoční výstavky VAJÍČKO MALOVANĚ, Z LÁSKY DAROVANÉ k vidění desítky kraslic zdobených různými t ...

Ve Zlíně vystoupí jeden z nejtalentovanějších českých cimbalistů současnosti

Matěj Číp jako vůbec první Čech studoval cimbál v New Yorku. Je vítězem mezinárodních soutěží, dokonce hrál na Zimních olympijských hrách v Pekingu. V ...

Přijďte poznat tradiční masopustní zvyky na Valašsku a ochutnat zabijačkové speciality

V sobotu 3. února 2024 zavoní areálem Dřevěného městečka řeznické speciality a propukne masopustní veselí. ...

Středa 24.4.2024
Zlínský kraj
Další regiony »


Nastavení cookies | GDPR | O nás, kontakty | Přidat firmu | O regionu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2024 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes