ZlínDnes.cz
ZlínDnes.cz » Zprávy » Vaše zprávy » Článek v rubrice Krimi

Požár rodinného domu v Chvalnově

19.03.2019
Včera v 4:18 hodin přijalo krajské operační středisko hasičů informaci o požáru střechy rodinného domu v obci Chvalnov-Lísky. Na místo byly postupně vyslány jednotky profesionálních hasičů ze stanic Morkovice-Slížany a Kroměříž, a také jednotky dobrovolných hasičů z obcí Střílky, Koryčany a Chvalnov-Lísky.
Foto: hzscr.cz
Po příjezdu a provedení prvotního průzkumu bylo velitelem zásahu upřesněno, že je rodinný dům kompletně v plamenech. Ihned byly zahájeny hasební práce a k události byl okamžitě povolán také zástupce energetické společnosti, z důvodu vypnutí elektrického vedení u střechy zasažené stavby. Před příjezdem jednotek došlo ke zranění jedné osoby, která se nadýchala zplodin hoření. Hasiči poskytli zraněnému první předlékařskou péči a vyžádali si na místo výjezd zdravotnické záchranné služby. K události se dostavil také velící důstojník směny a vyšetřovatel příčin požárů.

V 15:31 hodin byla velitelem zásahu ohlášena lokalizace požáru. Z důvodu posouzení narušené konstrukce stavby byl k události povolán také statik.

Aktualizace:
Při zásahu se lehce zranil jeden ze zasahujících dobrovolných hasičů. Posádkou zdravotnické záchranné služby byl ošetřen a ponechán na místě.

Statik po prohlídce zničené budovy rozhodnul o jejím postupném stržení. Starosta obce proto zajistil stavební stroj, kterým byly za přítomnosti majitelů zasaženého i sousedního objektu demoliční práce okamžitě provedeny. Po jejich dokončení byl realizován závěrečný průzkum a kontrola sousedních budov termokamerou. Místo události bylo následně předáno starostovi obce a jednotky se krátce před sedmou hodinou večerní vrátily zpět na své základny. Na dohlídku nad požářištěm zůstává pouze místní jednotka.

Jako příčina vzniku události byla vyšetřovatelem hasičů stanovena technická závada na komínovém tělese. Předběžná škoda je vyčíslena na půl milionu korun.
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru

Od soboty startuje druhý denní pár spojů do Krakova

Od soboty 13. dubna startuje druhý denní pár vlaků z České republiky do Krakova. Rozšiřuje se tak nabídka spojení do turisticky velmi atraktivního města zapsaného na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. České dráhy nabízejí v kooperaci se ...

Festival REC FEST dovršil cestu ke Vzkříšení a vyhlásil vítězné snímky

12.04.2019 | Kultura

ZLÍN - Filmový festival REC FEST, který od 9. do 11. 4. 2019 představoval výběr z nejlepších krátkometrážních snímků uplynulých dvou let, ohlásil své ...

Další mezinárodní úspěch MV TEAM UTB Zlín

12.04.2019 | Sport

13 nominovaných závodníků MV TEAM Univerzity Tomáše Bati Zlín se pod vedením trenérek Mgr. Moniky Váňové a Kateřiny Rožkové zúčastnilo ve dnech 6.-7.4 ...

Okradl řidiče

12.04.2019 | Krimi

Řidiče nákladního auta okradl zloděj. K události došlo včera 11. dubna pár minut po poledni v Uherském Ostrohu. ...

Z havarovaného automobilu hasiči vyprostili jednu zraněnou osobu

12.04.2019 | Krimi

Dvě jednotky hasičů zasahovaly včera večer u dopravní nehody osobního automobilu na silnici I/49 v Kvítkovicích u Otrokovic na Zlínsku. V 19:24 hodin ...Neděle 21.4.2019
Zlínský kraj
Další regiony »


Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.