ZlínDnes.cz
ZlínDnes.cz » Monitor zpráv » Kultura a volný čas v regionu » Zlínský deník - kultura

Kultura a volný čas v regionu

Zlínský deník - kultura Zdroj: Zlínský deník - kultura |

Kam o víkendu? Na rozsvěcení vánočních stromů nebo Mikulášský jarmark

30. 11. 2023 | Víkendové Tipy Deníku jsou tady! Každý týden pro vás v redakci připravujeme bohatou várku možností, jak zajímavě strávit celý víkend. Vyberte si z naší nabídky akcí. 

To blbé období, kdy každý miluje každého! Vítězem disneyovské ankety je Skrblík

30. 11. 2023 | Seriál, kterým Deník uctil 100. výročí založení studia Walta Disneyho, skončil. Provázela ho anketa o nejoblíbenější animovanou postavu. A kdo vyhrál? S drtivou převahou Strýček Skrblík. Zdá se, že k jeho nátuře mají Češi blízko.

Tipy ze streamů: Hra na oliheň jako soutěž, sci-fi Pán času i Poirot v Benátkách

25. 11. 2023 | Netflix pustil do světa soutěžní pořad Hra na oliheň: Výzva, který je inspirovaný úspěšným korejským seriálem. Na Disney+ můžete sledovat tři speciály legendární sci-fi Pán času nebo nejnovější případ Hercula Poirota ve filmu Přízraky v Benátkách. Na HBO Max si užijete akční nerváky Válka zítřka a 65. A v iVysílání České televize na vás čeká přepadení banky ve snímku Cesta do tmy s Matějem Hádkem v hlavní roli. Deník vám přináší tipy na tu nejlepší podívanou na streamech. ...

Krucipüsk + Kurtizány z 25. Avenue již tuto sobotu ve Zlíně. Bude to nářez

23. 11. 2023 | Krucipüsk vyrazil se spřátelenou bandou Kurtizány z 25. Avenue na podzimní turné KruciKurvaKluci Tour 2023. Tuto sobotu 25. listopadu ji přivezou i do Zlína do klubu Masters of Rock Café. Vstupenky jsou stále v prodeji.

KVÍZ: Pavel Bobek. Troufnete si na otázky o legendárním zpěvákovi?

20. 11. 2023 | Ačkoliv si už jako dítě tajně prozpěvoval ukryt pod víkem v betonovém bazénku na zahradě, nejprve vystudoval architekturu. Na České vysoké učení technické v Praze se Pavel Bobek dostal na rozdíl od svého spolužáka z gymnázia Jana Kaplického. Pak ale uspěl v soutěži Hledáme nové talenty a bylo rozhodnuto o tom, že jeho budoucnost není u rýsovacího prkna. Do hudebního nebe odešel 20. listopadu 2013. Otestujte si v kvízu Deníku, co o něm víte. ...

KVÍZ: Vřískot, To, Noční můra v Elm Street. Doplňte hlášky z kultovních hororů

18. 11. 2023 | Bojíte se rádi? Když řekneme jména jako Michael Myers nebo Norman Bates, srdce každého milovníka strašidelných filmů poskočí radostí. Na filmových plátnech se objevila celá řada hororů, které si vysloužily označení kultovní. My jsme si pro vás připravili více či méně známé hlášky z patnácti opravdu slavných hororových snímků. Znáte je všechny?

Něžná Popelka i feministická Sněhurka. Remaky disneyovek umí vyvolat pozdvižení

16. 11. 2023 | Co lze recyklovat, recyklujme. Zvlášť když jde o dobrý obchod. To je heslo, kterým se léta řídí společnost Walt Disney Company. Překlápí své úspěšné animované pohádky do hraných verzí. A s větším či menším úspěchem se jí to daří. Předposlední díl seriálu k letošnímu 100. výročí Studia Walta Disneyho připomíná některé z nich.

KVÍZ: Pohádka Tři oříšky pro Popelku slaví 50 let. Jak velký jste znalec?

16. 11. 2023 | Kdyby se Jiří Menzel neznelíbil režimu, mohly mít Tři oříšky pro Popelku jiného režiséra. Kdyby Jana Preissová neotěhotněla, nehrála by hlavní roli Libuše Šafránková. Na kdyby se ale nehraje a všechno dopadlo tak, jak mělo. Vzniklo legendární dílo, na které se o Vánocích těší snad každý televizní divák v Česku. Fenomén mezi našimi pohádkami měl premiéru 16. listopadu 1973. Ve kvízu Deníku si vyzkoušejte, co o něm víte. ...

KVÍZ: Ten krásný princ, to jsem já. Jak dobře znáte dílo Miroslava Horníčka?

11. 11. 2023 | Nikdy nezkazil žádnou legraci. Vzdělaný a zábavný muž všestranného talentu, skvělý vypravěč - Miroslav Horníček. Byl panem Pécuchetem v legendárním seriálu Byli jednou dva písaři, psal knihy a hry, hrál ve filmech, na divadelních prknech i v televizi. Spoustu radosti dělal divákům i svými Hovory H, jež byly zaznamenány na gramofonových deskách a CD. 10. listopadu uplynulo 105 let od jeho narození. Vyzkoušejte si, jak dobře znáte hercovo dílo i život. ...

KVÍZ: Trepifajksl, Pláteník i strýček Fido. Znáte slavné role Jaroslava Moučky?

9. 11. 2023 | Pocházel z chudé rodiny. Tomu odpovídal i jeho výběr povolání, kterým se chtěl původně věnovat. Zkoušel profese kamnáře, pekaře, knihkupce a nakonec se vyučil strojním zámečníkem a soustružníkem. Coby zapálený ochotník ale jednou dostal nabídku na záskok v jihlavském divadle a od té doby pro něj bylo herectví jasnou jedničkou. Jaroslav Moučka se narodil 9. listopadu 1923.

KVÍZ: S tebou mě baví svět i Pupendo. Dokážete doplnit hlášky z českých komedií?

4. 11. 2023 | S tebou mě baví svět, Černí baroni nebo třeba Vesničko má středisková. České komedie jsou zdrojem legendárních hlášek, z nichž mnohé zlidověly a používáme je naprosto běžně. Jak dobře je znáte? Vyzkoušejte náš kvíz. A protože skvělých českých komedií je opravdu hodně, už teď se můžete těšit i na druhý díl.

Kam o víkendu? Na Svatohubertské slavnosti, Tublatanku i do strašidelného zámku

2. 11. 2023 | Víkendové Tipy Deníku jsou tady! Každý týden pro vás v redakci připravujeme bohatou várku možností, jak zajímavě strávit celý víkend. Vyberte si z naší nabídky akcí.  

Láďa Křížek poprvé pocítil slávu, když jako kluk začal exhibovat u činžáku

1. 11. 2023 | Zpěvák, kytarista a skladatel Láďa Křížek patří mezi největší hvězdy českého metalu. Známým se stal v 80. letech díky kapelám Vitacit, Citron a Kreyson, s nimiž dobýval přední příčky hitparád. Velkou přízeň širšího publika si vysloužil i ve druhé polovině 90. let coby součást popového projektu Damiens.

KVÍZ: Noc na Karlštejně, Kulový blesk. Znáte filmové hlášky Zdeňka Podskalského?

29. 10. 2023 | Kam čert nemůže, Bílá paní, Světáci, Noc na Karlštejně, Kulový blesk, Trhák nebo Ohnivé ženy. To je jen několik filmů, pod kterými je podepsán Zdeněk Podskalský. Jejich poznávacím znamením jsou mimo jiné vtipné dialogy. Některé věty z nich zlidověly a v běžném životě je začali používat i nadšení diváci. Ostatně, nedal by si někdo dobrou brazilskou kávu? Geniální režisér a scenárista zemřel 29. října před 30 lety. Troufnete si ověřit znalost hlášek z jeho komedií v kvízu Deníku? ...

Holešovská Regata 2024? Přijede Leoš Mareš, David Koller, Janek Ledecký a další

26. 10. 2023 | Organizátoři představili hlavní hvězdy nadcházejícího ročníku hudebního festivalu Holešovská Regata. Do zámecké zahrady v Holešově přijede v pátek a sobotu 21. a 22. června 2024 například Leoš Mareš, David Koller či Janek Ledecký.

Pilný student Pavel Horňák. Kariéru popové hvězdy vyměnil za soudcovský talár

25. 10. 2023 | Je to rozený vzorňák. Hudební branže se svými večírky a davy fanynek ho nepoznamenala. Vždycky byl pilným studentem, který tušil, že jednou se bude muset živit něčím jiným než zpěvem. Je až s podivem, jak se tenhle skandálů prostý mladík mohl stát hvězdou československé pop music. Dnes je Pavel Horňák soudcem Nejvyššího soudu České republiky a na hudební comeback rozhodně nepomýšlí.

Jak se rodil Disneyland? Fiasko bez alkoholu a brambůrků

19. 10. 2023 | Někdy kolem půlky 40. let minulého století propadl Walt Disney podezřelé zálibě. Nápadně dlouho se zdržoval ve vetešnictvích, cestou po Evropě si prohlížel oslíky a scházel se s divnými týpky z blešáků. Když se v jeho domě i studiu posléze začaly hromadit miniaturní kolovrátky, nádobíčko a lucerničky, bratr Roy i manželka Lilly propadli chmurám. Bylo jasné, že Walt to se zábavným parkem, o němž snil, myslí vážně. A že to bude drahé. ...

Richard Genzer o zákulisí StarDance: Coby porotce už jsem i plakal

17. 10. 2023 | Pověstné televizní Partičce došla krev. Tu novou teď pořad hledá prostřednictvím talentové soutěže o nejvtipnějšího improvizátora, kterou vysílá Prima COOL. Její účastníci od 5. října procházejí sítem úkolů a her známých z Partičky, až na konci zůstane jen ten nejlepší. Jedním z porotců, kteří jejich výkony hodnotí, je Richard Genzer. Muž, který momentálně usedá i v porotě StarDance.

KVÍZ: Studio Disney slaví 100 let. Jak moc znáte populární dvojice z jeho filmů?

16. 10. 2023 | Před 100 lety založil Walt Disney spolu se svým bratrem Royem studio kreslených filmů Disney Brothers Cartoon Studio. Od té doby se v americké továrně na sny zrodily stovky animovaných i hraných snímků. Jejich hlavní postavy nemohly zůstat osamoceny, a tak k nim tvůrci filmů a seriálů vymysleli rozličné parťáky. Víte například, koho miloval myšák Mickey nebo kačer Donald? Kdo učil Mauglího radovat se ze života a která dvojka velela Rychlé rotě? V našem kvízu si můžete otestovat své znalosti o po ...

Ráno ředitel, večer rocker. Josef Michálek s kapelou brázdí pódia už přes 20 let

13. 10. 2023 | ROZHOVOR/ Ve dne oblek a kravata, v noci naopak tvrdá muzika a nespoutaná rockerská volnost. Řeč je o Josefu Michálkovi, který je v běžném životě ředitelem jednoho z luhačovických hotelů a ve volném čase je už více než dvě desetiletí zpěvákem a textařem rock-metalové kapely Forrest Jump.

KVÍZ: Znáte kultovní české filmy a seriály 90. let? Zkuste to na plný počet bodů

11. 10. 2023 | Období devadesátých let přineslo svobodu a s ní i spoustu zahraničního obsahu na televizních obrazovkách. Ve stejné sobě ale vznikaly i dnes již často kultovní české filmy a seriály. Vyzkoušejte si, jak tuzemskou produkci z devadesátek znáte.

Poklad české hudby Ladislav Štaidl: Chtěl s Gottem emigrovat, zasáhl Husák

11. 10. 2023 | Ladislav Štaidl byl šedou eminencí naší populární hudby. Začalo to hitem Trezor, který složil v roce 1965 pro Karla Gotta. Jeho písně pak zpívali Helena Vondráčková, Jiří Korn nebo Dalibor Janda. V 80. letech 20. století se jako zpěvák představil i on sám. Proto je hlavním hrdinou dalšího dílu našeho seriálu Zpívali v osmdesátkách.

KVÍZ: Pojďte pane, budeme si hrát. Znáte tvůrce slavných večerníčkových medvědů?

7. 10. 2023 | Výtvarník, režisér a scénárista Břetislav Pojar se v začátcích kariéry učil u Jiřího Trnky. Jeho školu zúročil dokonale a postupem času se vypracoval na jednoho z našich nejznámějších tvůrců animovaných filmů. 

Poslední rozloučení s Patricií Burda Janečkovou proběhne tuto sobotu v Ostravě

5. 10. 2023 | Zpráva o úmrtí pětadvacetileté operní pěvkyně z Ostravy zasáhla celou zemi. Patricia Burda Janečková svým hlasem okouzlila nejen porotu v česko-slovenské soutěži Talentmania, kterou v roce 2010 vyhrála. Svůj boj se zákeřnou rakovinou prsu však prohrála. Poslední rozloučení s pěvkyní proběhne už tuto sobotu od 11 hodin v Ostravě-Zábřehu.

Marcela Březinová byla v 80. letech zjevením. Nepodlehla ani politickým trendům

4. 10. 2023 | Je označovaná za českou Annie Lennox. A po právu. Zpěvačka Marcela Březinová byla a je pro posluchače kapely OK Band zjevením. Krásná blondýna s ještě krásnějším a pro ni charakteristickým hlasem zaujala fanoušky napříč žánry.

Neděle 3.12.2023
Zlínský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Nastavení cookies | GDPR | Přidat zprávu, PR článek | O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes