ZlínDnes.cz
ZlínDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Regionální zpravodajství iDNES.cz - Zlín a Zlínský kraj

Z regionu

Regionální zpravodajství iDNES.cz - Zlín a Zlínský kraj Zdroj: Regionální zpravodajství iDNES.cz - Zlín a Zlínský kraj |

Bojovník proti fašismu vyrazil ze Zlína do Španělska, občanskou válku nepřežil

23. 6. 2024 | Ačkoliv je po Miloši Kneslovi pojmenována ulice ve zlínské Bartošově čtvrti i tamní mateřská škola, jeho osudy nejsou příliš známé. Přitom by vydaly na román. V nebezpečných časech se vypravil do Španělska, kde byl během občanské války popraven.

Žena v Otrokovicích napadla nožem svého druha, muž zraněním podlehl

22. 6. 2024 | V bytě v Otrokovicích na Zlínsku došlo v sobotu odpoledne k potyčce. Po předchozí rozepři zde žena napadla nožem svého druha. Muž útok nepřežil, zraněním podlehl.

OBRAZEM: Po zámeckém rybníce v Holešově se proháněla raketa i Maxipes Fík

22. 6. 2024 | Oblíbený rodinný hudební festival Holešovská Regata v pátek a sobotu zaplnil areál zámeckého parku. Na pódiu se vystřídali známí čeští interpreti jako David Koller, Pokáč, Kapitán Demo či Janek Ledecký. Festival však bavil i bohatým doprovodným program. Zlatým hřebem tradičně bývá přehlídka netradičních pravidel, která má v prostředí zámeckého rybníku unikátní atmosféru.

Na královnu se mě ptali víc než na fotbal. Kadlec nejen o stříbrném Euru

21. 6. 2024 | Doma v Uherském Hradišti se v sobotu pohodlně usadí do křesla a otevře láhev červeného vína. Možná zavzpomíná na finále fotbalového Eura 1996, před kterým představoval spoluhráče britské královně Alžbětě II. Poslední velkou oslavu uspořádal Miroslav Kadlec na svou padesátku, blížící se šedesátiny si připomene jen zlehka.

Velehrad se chystá na cyrilometodějské oslavy, připomenou oběti totality

21. 6. 2024 | Stovky míst pro zaparkování vozidel, jízdních kol i postavení stanů. Obec Velehrad na Uherskohradišťsku s tisícovkou obyvatel se chystá na nápor návštěvníků a věřících, kteří začátkem července zamíří na Dny lidí dobré vůle a na Národní pouť. Obvykle jich bývá dvacet až třicet tisíc.

Jeden ze symbolů Zlína se mění. Tržnice má nová okna a přebarví se na bílo

21. 6. 2024 | Budova zlínské Tržnice, která leží v památkové zóně, se po dvanácti letech výrazněji mění. Její majitel, jímž je firma Synot podnikatele Iva Valenty, na ní již vyměnil některá okna a chystá novou fasádu.

V hokeji už jsem neviděl radost. Vlach o konci kariéry i hokejovém prostředí

21. 6. 2024 | Dlouhá léta byl zvyklý v létě trénovat a volno si užít jen o dovolené. Teď Roman Vlach ráno odjede do práce, po návratu vyzvedne děti ve škole či školce a párkrát za týden se věnuje malým druhákům ve Vsetíně, kde trénuje mládež. Zlínský odchovanec, který v extralize odehrál 637 zápasů, totiž s hokejem skončil. Přitom je mu teprve 35 let a klidně by mohl ještě hrát.

Lepší jídlo i atrakce. Koupaliště chtějí nabízet víc než jen plavání

21. 6. 2024 | Koupaliště ve Zlínském kraji zahájila letní sezonu. Některá mírně zdražují vstupné, zásadnější novinky však chystají až do dalších let. Provozovatelé se shodují, že návštěvníci plaveckých areálů jsou náročnější, a aby je udrželi po celý den, je potřeba stále zlepšovat zázemí.

Hlavní hvězdou Regaty je prostředí, kde se koná, říká pořadatel Michal Žáček

20. 6. 2024 | Michal Žáček mluví o letošní Holešovské Regatě, která se koná tento pátek a sobotu. Sázejí nejen na kapely, ale i na doprovodný program a zejména kouzelné prostředí zámeckých zahrad v Holešově. Pořadatelé rodinného festivalu dobře vědí, že to je jeden z hlavních benefitů celé akce.

Zlíňané demonstrovali proti rekordní dani z nemovitosti, mírně se jim sníží

20. 6. 2024 | Před radnicí se kolem deváté hodiny sešly více než dvě stovky lidí. Vadí jim vysoká daň z nemovitosti, která je ve Zlíně po letošním navýšení nejvyšší v Česku. Demonstraci svolal opoziční zastupitel Pavel Sekula, který pro snížení daně sepsal petici, pod kterou je 5 300 podpisů. Zastupitelé aktuálně schválili mírné snížení daně navržené koalicí.

Kvůli hanění dcery pořezal známého v obličeji. Muž dostal devět let

20. 6. 2024 | Zlínský krajský soud dnes uložil šestačtyřicetiletému Marku Šperkovi, který loni v Chropyni na Kroměřížsku zaútočil nožem na svého známého a zranil ho, devět let a jeden měsíc vězení. Obžalovaný se k činu přiznal a litoval jej. Za pokus o vraždu mu hrozilo 12 až 20 let vězení. Rozsudek není pravomocný.

Barumka se v letošním ročníku vrací k patnácti erzetám, opět se jede Bunč

20. 6. 2024 | Nejraději by trasu neměnili. Stejně jako v předchozích letech ale museli organizátoři Barum Czech Rally Zlín udělat korekce v itineráři rychlostních zkoušek. Obrysy 53. ročníku nastínili přesně dva měsíce předtím, než 18. srpna na náměstí Míru vyvrcholí korunovací vítězů. O dva dny dříve automobilová soutěž odstartuje jako vždy noční erzetou v centru krajské metropole. Po dvou letech opět s patnácti měřenými úseky. ...

Zlínští politici válčí kvůli vysoké dani z nemovitosti. Lidé budou demonstrovat

19. 6. 2024 | Zlínský primátor Jiří Korec (ANO) chce podat trestní oznámení kvůli letáku, který vydal opoziční zastupitel Pavel Sekula (SPD). Jádrem sporu je daň z nemovitosti, kterou má krajské město nejvyšší v zemi. Na čtvrtek je kvůli tomu svolána demonstrace na náměstí.

Rekordní investice v Česku. Američané za 46 miliard rozšíří výrobu polovodičů

19. 6. 2024 | Americký výrobce polovodičů onsemi rozšíří výrobu ve svém závodě v Rožnově pod Radhoštěm na Vsetínsku. Do nového závodu, který se mimo jiné bude podílet na zvýšení účinnosti elektromobilů, chce společnost investovat obrovskou sumu, v přepočtu 46 miliard korun. Podle ministra průmyslu a obchodu Jozefa Síkely jde o největší investici v moderní historii ČR.

Šampioni z hor ve třetí lize. Fotbalové Strání vyletělo za dekádu o čtyři soutěže

19. 6. 2024 | V rámci amatérského fotbalu je to unikátní počin. Fotbalisté ze Strání na Uherskohradišťsku postoupili během deseti let o čtyři soutěže nahoru a vysoce tak předčili své cíle a sny. Stali se jednoznačně nejmenší obcí v Moravskoslezské lize, tedy třetí nejvyšší fotbalové soutěži u nás.

Festivalová sezona startuje. Pivo a párek už nestačí, fanoušci chtějí komfort

19. 6. 2024 | Ve Zlínském kraji startuje festivalová sezona. Kromě kapel láká i na doprovodný program nebo lepší servis pro návštěvníky. Těm už nestačí jen hudební produkce a základní občerstvení, ale chtějí lepší zázemí a nápaditější zážitky.

Ťuknout na mobil a jízdné se počítá. Nová aplikace sama vybere výhodný tarif

18. 6. 2024 | Jako první v republice představí Zlínský kraj novou aplikaci Fairtiq určenou pro cestování veřejnou dopravou. Díky technologické novince budou moci lidé od začátku července cestovat linkovými autobusy, regionálními vlaky i městkou hromadnou dopravou bez toho, aniž by si museli koupit lístek.

Kvůli vystěhovaným Romům se chce Vsetín dovolávat práva ve Štrasburku

18. 6. 2024 | V kauze vystěhovaných Romů podá Vsetín stížnost k Evropskému soudu pro lidská práva ve Štrasburku. Vedení radnice se nelíbí, že Ústavní soud odmítl dosud všechny její stížnosti. Ty se týkaly zvýšeného odškodnění pro rodiny, které město před lety nechalo vystěhovat z pavlačového domu.

Zlín letos zaplatí oddílům sportoviště, větším klubům i příští roky

18. 6. 2024 | Město Zlín rozdělí mezi sportovní organizace 60 milionů korun. A většině z nich slíbilo podporu také pro další sezony. Některým menším klubům se to ale nelíbí. Kompletní úhrada se totiž bude týkat jen těch, které hrají dvě nejvyšší republikové soutěže.

Zlínský kouč Červenka o postupu nemluví. Nejdřív musíme stabilizovat kádr

17. 6. 2024 | Zatímco v průběhu jarní části, kdy fotbalisté Zlína marně usilovali o udržení prvoligové příslušnosti, by hravě poskládal dvě jedenáctky a ještě by mu zbylo, první den letní přípravy měl trenér Bronislav Červenka k dispozici jen šestnáct hráčů do pole včetně čtyř mladíků z třetiligové rezervy.Zpravodajství ZlínDnes.cz

Američané za 46 miliard rozšíří výrobu polovodičů v Rožnově pod Radhoštěm

Výrobce polovodičů onsemi investuje do rozšíření výroby čipů v závodě v Rožnově pod Radhoštěm zhruba 2 miliardy dolarů (44 miliard Kč). Jde o největší investici v novodobé historii ČR. Společnost onsemi již nyní vyrábí denně v Rožnově pod Radhoštěm ...

Trendy sezony - stylizace s obleky od TATUUM

V této sezoně se obleky vrací na módní přehlídky jako nezbytný prvek elegantního šatníku. Značka TATUUM, která vždy kráčí s dobou, představuje novou k ...

ČBA: Ve vlastní nemovitosti bydlí 71% Čechů, téměř třetina z nich si na ni vzala hypotéku

Téměř pětina Čechů si plánuje vzít hypoteční úvěr. Při rozhodování je pro ně klíčová výše úrokové sazby i výše měsíční splátky. Většina hypoték se vej ...

Muzeum J. A. Komenského v Uherském Brodě zve na výstavu Umění starého Orientu

Výstava předmětů orientálního původu ze sbírky Městského muzea Moravská Třebová, které ze svých cest po Indii, Barmě, Tibetu a Japonsku přivezl rodák ...

Opilý muž naboural v Kroměříži několik vozidel

Nedělní večerní jízda čtyřiačtyřicetiletého řidiče fábie kroměřížskými uličkami skončila čtyřmi nabouranými vozidly. ...Neděle 23.6.2024
Zlínský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na X


Nastavení cookies | GDPR | Přidat zprávu, PR článek | O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2024 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes