ZlínDnes.cz
ZlínDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Krajské listy - Zprávy ze Zlínského kraje

Z regionu

Krajské listy - Zprávy ze Zlínského kraje Zdroj: Krajské listy - Zprávy ze Zlínského kraje |

Luděk Ševčík: Gumové zákony. Vaše dopisy

3. 12. 2023 | Přísnost na chudý lidi musí bejt, kdyby na sůl nebylo, děl Švejk moudře. A to platí odjakživa. A platit bude, co bude svět stát na nohou a daňové přiznání bude noční můrou pro polovinu republiky. Luděk Ševčík si všiml, že pro některé lidi je jednoduché ohnout zákon, pro druhé pak je zákon tvrdý a, omlouváme se za způsobená traumata, změnit nejde, vyloučeno, řídit se jím musíme všichni beze zbytku. Jen někdo někdy nemusí. Dejme slovo Luďku Ševčíkovi. ...

Je osvícen osm a půl tisícem světýlek a nesmí do myčky… Do ulic vyjel vánočně vyzdobený trolejbus

1. 12. 2023 | Vánočně nazdobený trolejbus s několika tisícovkami světýlek po celém obvodu vozidla vyjel letos poprvé do ulic Zlína v úterý 28. listopadu odpoledne. Až do začátku ledna bude spoluvytvářet příjemnou vánoční atmosféru Zlína i Otrokovic.

Luděk Ševčík: Prezident rozdáválek. Rozdával by chlapec, co mu nepatří, až by se hory zelenaly. Vaše dopisy

14. 11. 2023 | Lichtenštejnové by se rádi dohodli o vydání „svých“ majetků mimosoudně. Ustanovila by se podle nich nadace, u nadace by zasedla komise a v té bychom mohli mít nějakého lokajného zástupce. Lichtenštejnové by pak mohli v poklidu ovládat pohyb majetku. A víte co? Nás batmanovský prezident Petr Pavel je pro. Líbí se mu to. Šel by do toho. A nad tím, a právními dopady, se pozastavil Luděk Ševčík. V rukavičkách na to nešel. ...

Luděk Ševčík: Bude se historie opakovat? Vaše dopisy

25. 10. 2023 | Řeší někdo migrační vlny, které se otírají o státy Evropské unie a ubírají jim na bezpečnosti i stabilitě? Řeší je někdo jinak, než otevřenou náručí? A když jsme se spálili a dopadli jako sedláci u Chlumce, obrátí se naše politika? Asi ne, bezbřehý humanismus, jehož dopady jsou pro evropské domorodce často zničující, je stále na koni. Nad migrací a odpovědností se zamýšlí Luděk Ševčík.

Uvidíte i amputaci v polním lazaretu. Tvrdý život vojáka za napoleonských válek

23. 10. 2023 | V sobotu 5. listopadu se bude v Holešovském Americkém parku konat unikátní historická rekonstrukce vojenského ležení v době napoleonských válek. Přijďte se podívat, jak se dříve vařilo v polní kuchyni podle dobových receptů, které můžete ochutnat. Stejně tak můžete nahlédnout i do vojenského lazaretu, kde se bude provádět i simulovaná amputace.

Luděk Ševčík: Za koho a za co? Vaše dopisy

23. 9. 2023 | Válka na Ukrajině už se táhne od února 2022. Naše vláda se stala prodlouženou rukou Kyjeva a velká část její rétoriky se točí kolem konfliktu. Zbrojíme, přebytky zbrojního arzenálu i státního rozpočtu posíláme na Ukrajinu. Rétorikou ministryně Černochové jsme připravováni na konflikt, který se dotkne přímo České republiky. A Luděk Ševčík se ptá: Za koho a za co?

Jednou za dva roky týden práce. Umýt obří křišťálové zámecké lustry není nic jednoduchého

20. 9. 2023 | Dvě stě osmdesát pět kilo váhy, k tomu řetěz s kabelem a pod střechou samotný naviják, který unese půl tuny. Všechno třikrát. O čem je řeč? O zámeckých křišťálových lustrech, které bezesporu patří mezi výrazné dominanty Velkého sálu holešovského zámku.

Miliardový vynález ze stavebnice aneb Nobelovka, kterou nám nestihli udělit. Výročí Jakuba Vosáhla

18. 8. 2023 | Právě před dvaceti pěti lety zhasla české vědě jedna z jejích největších šancí na Nobelovu cenu. Otto Wichterle byl opakovaně mezi kandidáty. Jeho smrt tyto šance zmařila, protože pravidla Nobelova výboru jsou v tomto směru striktní.

Luděk Ševčík: Dobře utajený byznys. Vaše dopisy

7. 7. 2023 | Stát ukončil bezbřehou podporu ukrajinských uprchlíků. Je načase, aby stáli na vlastních nohách, udělali jsme pro ně dost, zní odtamtud. A na to se hned ozval Daniel Hůle z Člověka v tísni, který nastínil, že Člověk v tísni by mohl rozhodnutí státu napadnout u soudu. Tématu se chopil Luděk Ševčík.

Luděk Ševčík: Co bude s tó láskó? Vaše dopisy

9. 6. 2023 | Kde se v českém národě, v lidech České republiky bere tolik nenávisti? Kde se v naší jinak holubičí povaze vzalo tolik zášti a válkychtivosti? Pravda nevítězí, láska dala v naší republice výpověď. Proč? Kde to vzalo počátek? Otázky, na které se ptá Luděk Ševčík ve svém textu, který jde, jak už tradicí, k podstatě věci.

Luděk Ševčík: Z koridoru solidarity se rázem stal koridor keťasů. Vaše dopisy

21. 4. 2023 | Luděk Ševčík se pozastavil nad tím, že nejen Slovensko nebo Maďarsko, ale i silně proukrajinské Polsko zakázalo ukrajinské obilí na svém území. A dává to do souvislosti s vyjádřením našeho ministra zemědělství Zdeňka Nekuly, podle kterého obilí z Ukrajiny není problém. Není?

Luděk Ševčík: Chciválkaři jsou nadřazeni chcimírům. Vaše dopisy

28. 3. 2023 | Žijeme jen ve hře na demokracii, nebo v té skutečné, kde záleží na každém hlasu? Nerozdělila se společnost natolik, že už je nespojitelná? No, rozdělila, byla rozdělená vždycky, jen se tomu říkalo diskuze a nikdo se nepokoušel jednu ze stran mocensky zvýhodnit a druhou část společnosti zahnat do šedé zóny. Nad věcí se zamýšlí Luděk Ševčík, a jako vždy to bere od podlahy.

Luděk Ševčík: Evropa naplněná korektními blbci se řítí mezi rozvojové země. Vaše dopisy

2. 3. 2023 | Školství je v úpadku, což vede k tomu, že se dostaneme do úpadku všichni, celá společnost. Asijské země začínají být zcela očividně úspěšnější než my. Vytlačují nás ze středu pozornosti někam na okraj. Dokážeme konkurovat? Už to tak nevypadá. Luděk Ševčík se zamýšlí nad tím, kam jako společnost směřujeme. A porovnává náš konkurenční potenciál na konkrétních číslech.

Víte, kde jsou lidé nejšťastnější? V Dánsku a Bhútánu. Festival Culturea chce přinést kousek štěstí i do Zlína

28. 2. 2023 | Dvě na první pohled zdánlivě odlišné země, Dánsko a Bhútán, budou představeny v rámci letošního kulturně cestovatelského festivalu Culturea. Jedná se o dvě nejšťastnější země světa a „štěstí“ je zároveň hlavním tématem letošního ročníku. Festival se uskuteční 12. dubna v prostorách 15. budovy Baťova institutu ve Zlíně.

Sviním ruku nepodám, říká Morava. Nejen za fašanku. Svět Tomáše Koloce

12. 2. 2023 | FOTOGALERIE Vzpomínková reportáž z fašanku? Co to je, mohli by se ptát někteří krajani z Čech. Fašank je masopust (od Fasching, z Fastnacht = „postní noc“), v románských jazycích karneval (neboli „sbohem, maso“). Pár dní, kdy podle staleté tradice bylo lze před dlouhým čtyřicetidenním půstem (podle kterého se fašank jmenuje) pustit ze řetězu všechny tužby těla i duše – včetně touhy říct nahlas, co si myslím. O sexu, politice, o životě… ...

Luděk Ševčík: Nechci nic moc. Jen mít svůj vlastní názor. Tak čtu. A srovnávám. A vidím. Vaše dopisy

24. 1. 2023 | Otevírá se doba pro nevědomost? Šťastnou, naplněnou nebohými politruky, kteří budou plnit diskuse oficiálním názorem i urážkami? Generál Pavel se chystá jednoho studovaného politruka, z rozhodnutí strany doktora, dotáhnout na Hrad. Má ho za manželku. Podplukovnici. Ale co ta nevědomost? Tahají nás už na udičce? Už se mlčí? Otázky, na které se ptá a odpovídá Luděk Ševčík.

Luděk Ševčík: Zánik jedné urážky. Vaše dopisy

4. 1. 2023 | Vláda Petra Fialy připravuje pod vedením Michala Klímy, zmocněnce Úřadu vlády pro dezinformace, nový zákon. Ten má podle návrhu potírat dezinformace, má vést k zatýkání původců dezinformací, k vypínání webů, blokování článků. Ale také má do určených mediálních domů přinést až 100 milionu korun z peněz daňových poplatníků. Jak lze nazvat novináře, kteří takové peníze přijmou? Nad tím se zamýšlí Luděk Ševčík. ...

Luděk Ševčík: Tak snad už dost, ne? Vaše dopisy

20. 11. 2022 | Válka na Ukrajině hrozila v úterý přetéct do okolních zemí. Mezi takzvané dezinformátory se nakonec zařadil sám prezident USA, když odmítl verzi, která by mohla být příčinou vyvolání třetí světové války, tedy že do Polska dopadla ruská raketa. Bouře se uklidnila. Snad už jen ukrajinský prezident trvá na verzi – byli to Rusové. I naši válkychtiví politici zchladili hlavy a po hlasitém „krleš“ se rozpačitě rozhlížejí po světě a neví, kam s očima. Jaké bude pokračování? A má smysl s válkou pokračov ...

Luděk Ševčík: Dezoláti versus Zoláti. Vaše dopisy

3. 11. 2022 | Dozvuky páteční a nedělní demonstrace. Na té první zaznívaly obavy z budoucnosti. Na té druhé zaznívala podpora konání nynější vlády Petra Fialy. Obě demonstrace zarezonovaly prostorem. První mezi lidmi, druhá mezi médii a vládními politiky. A jak se na demonstrace dívá náš čtenář ze Zlínska, Luděk Ševčík?

Luděk Ševčík: Kdo chce válku? Svět nezačal 24. února. Vaše dopisy

18. 10. 2022 | Válka na Ukrajině a její důsledky. Další téma, kde se společnost rozděluje a plive na sebe přes barikády. Přitom bychom měli hledat umírněnou cestu středu, kde pokud možno nebudou umírat lidé a zbraně budou postupně, ale definitivně utichat. Do tématu války na Ukrajině se pustil náš pravidelný přispěvatel Luděk Ševčík z Vysočiny.Zpravodajství ZlínDnes.cz

Údajný lékař a reportér pracující v Jemenu vylákali ze dvou žen z Kroměřížska téměř jeden milion korun

V prvním případě se sedmačtyřicetiletá žena v průběhu května seznámila na sociální síti s reportérem mezinárodní organizace, který měl v té době pracovat v táboře v Jemenu. Domnělý reportér od ženy postupně vylákal pod legendou dovolené v České ...

VZP: Pacientů s HIV přibylo, Česko je nadále zemí s nízkým počtem pacientů

Vloni přibylo 676 nových případů infekce HIV u pojištěnců VZP. Za léčbu 2800 pacientů pojišťovna vloni zaplatila více než 500 milionů korun, nejvíce z ...

Pod pohrůžkou fyzické likvidace vymohl muž po svém obchodním partnerovi přes pět milionů korun

KROMĚŘÍŽSKO - Kroměřížští kriminalisté v minulých dnech obvinili šestapadesátiletého muže z Pardubicka z loupeže a vydírání. ...

Muzeum Jana Amose Komenského v Uherském Brodě vás zve na výstavu betlémů

Muzeum Jana Amose Komenského v Uherském Brodě připravilo unikátní výstavu s názvem "Svátky betlémské hvězdy, výstava betlémů a retro Vánoce". ...

Blíží se advent a s ním i tradiční vánoční vozidla MHD, letos rozsvítí 17 českých měst

Dopravní podniky v sedmnácti městech České republiky zpestří svým cestujícím adventní čas speciálně vyzdobenými vozy. Vánoční atmosféru v ulicích dola ...Neděle 3.12.2023
Zlínský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Nastavení cookies | GDPR | Přidat zprávu, PR článek | O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes