ZlínDnes.cz
ZlínDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Zlínský deník - zprávy

Z regionu

Zlínský deník - zprávy Zdroj: Zlínský deník - zprávy |

VIDEO: Coca – Cola kamion přivezl do Zlína vánoční atmosféru

3. 12. 2023 | Jako obří parník po hladině se za mohutného troubení svého klaksonu sunul v sobotu navečer vánoční Coca – Cola kamion davem rodičů s dětmi, kteří jej s nadšením vítali před obchodním domem ve Zlíně.

Čerti ze všech koutů se sjeli na jarmek do Valašských Klobouk. Podívejte se

2. 12. 2023 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ I počasí si přálo, aby se jubilejní ročník Valašského mikulášského jarmeku vydařil. Od sobotního rána padal na Valašské Klobouky sníh a vytvářel krásnou atmosféru zimy. Po náměstí byly rozesety dřevěné stánky s rukodělnými výrobky od hrnčířů, pekařů, kovářů, nechybělo koření, svíčky, vařečky, produkty z přírodních materiálů, vánoční ozdoby, keramika, řezbované a proutěné zboží. Tradice byly hlavním motivem oblíbeného jarmeku, který letos oslavil třicáté výročí. ...

Silnice ve Zlínském kraji začínají klouzat. Přes Chřiby neprojedou kamiony

2. 12. 2023 | S přibývajícím sněžením v sobotu odpoledne a s tím, jak teploty klesly pod bod mrazu, se zkomplikovala situace pro řidiče na frekventované silnici I/50 ze Starého Hrozenkova směrem na Brno. Na silnici uvízlo několik kamionů. Silničáři upozorňují, že v oblasti buchlovských hor leží vrstva ujetého sněhu a úsek je pro kamiony v obou směrech prakticky nesjízdný.

Šampioni mezi vánočním cukrovím? Jednoznačně vanilkové rohlíčky

2. 12. 2023 | Nejoblíbenějším vánočním cukrovím ve Zlínském kraji jsou tradiční vanilkové rohlíčky. Právě tento druh křehkého pečiva dostal v anketě Deníku nejvíc hlasů. I když by se mohlo zdát, že vanilkové rohlíčky jsou jen jedny, každá hospodyňka má svou tajnou ingredienci, díky které jsou právě ty její nejlepší.

Krampusáci i čerti z Tasova vyděsili Slavičín. Pochod sledovalo plné náměstí

1. 12. 2023 | /VIDEO/ Rozsvícení vánočního stromu ve Slavičíně letos provázel pochod Krampusáků a čertů z Tasova. Vystoupení plné ohně a děsivých masek si nenechalo ujít zaplněné náměstí.

Sněhová děla jedou na plný výkon. Start zimní sezony v Beskydech se blíží

1. 12. 2023 | Zima konečně ukázala svou tvář a kopce na Valašsku pokryla sněhovou peřinou. Na to čekali nejen turisti a milovníci zimních radovánek, ale hlavně provozovatelé skiareálů. Sněžná děla už spustila kanonádu a vlekaři dolaďují poslední technické detaily, aby mohla lyžařská sezona začít.

Už žádné objíždění. Březnická ulice ve Zlíně je po opravách obousměrná

1. 12. 2023 | Řidiči se dočkali. A dokonce o měsíc dříve, než se původně plánovalo. Rekonstrukce křižovatky ulic Mostní a Březnické je po osmi měsících dokončena tak, aby se mohl spustit zkušební provoz. Po více než půl roce objíždění mohou šoféři projet od čtvrtka ulici směrem k Lesnímu hřbitovu obousměrně.

Brát na rozsvěcování stromů válenky? Předpovědi varují: Zlínsko zapadne sněhem

30. 11. 2023 | Většina měst a obcí chystá na nadcházející víkend rozsvěcování vánočních stromů. Bude jej provázet sněhová nadílka nebo si mají návštěvníci raději vzít deštník? Předpovědi mluví jasně: během pátku by se většina Zlínského kraje mohla pokrýt sněhem. Meteorologové také vydali dvě výstrahy, před samotným vydatným sněžení i tvorbou sněhových jazyků na cestách.

Zlínské adventní trhy zkrášlí vánoční rozhledna a obří adventní věnec

30. 11. 2023 | Zlín nachystal bohatý adventní i novoroční program. Vystoupí zde řada známých interpretů, místních kapel i dětských folklorních souborů. Novinkou letošního programu bude zlínská vánoční rozhledna a obří adventní věnec.

Dvě Veroniky z policejního sboru zachránily zraněné káně ležící na dálnici

30. 11. 2023 | Netradiční výjezd si v úterý zapsali do svých statistik policisté na Zlínsku. Zasahovali na dálnici D55, kde si projíždějící řidiči všimli zraněného dravého ptáka neschopného letu.

Klobouky se chystají na nápor lidí, na jarmek pojedou posílené autobusy i vlaky

30. 11. 2023 | Vydat se tuto sobotu do Valašských Klobouk autem, by byl holý nerozum. Když se tu koná Valašský mikulášský jarmek, není ve městě k hnutí. Jindy poklidné městečko zaplaví doslova davy návštěvníků. A nápor bude letos asi ještě větší, protože oblíbená akce slaví třicáté výročí. Případným potížím s průjezdností a parkováním mají předejít opatření organizátorů.

Oblíbený valašský mikulášský jarmek slaví třicáté výročí. Klobouky budou plné

30. 11. 2023 | Tradice budou hlavním motivem Valašského mikulášského jarmeku, jehož jubilejní třicátý ročník se ve Valašských Kloboukách koná v sobotu 2. prosince. Na oslavu kulatého výročí chystají pořadatelé program bohatý na adventní zvyky, tradiční řemesla, rukodělné dovednosti, muziku i folklor.

VÁNOČNÍ ANKETA: Nominujte nejkrásnější vánoční strom ze Zlínska

29. 11. 2023 | A je to tady. S blížícími se Vánocemi Deník opět po roce vyhlašuje oblíbenou anketu o letošní nejkrásnější vánoční strom okresu Zlín. Pokud chcete vyhrát pro vaši obec či město cenu v hodnotě bezmála čtvrt milionu korun, zapojte se.  

Děla spustila ve středu sněhovou kanonádu. Zlínský ledovec už se pokrývá sněhem

29. 11. 2023 | Konečně se ochladilo, zaradovali se v tomto týdnu příznivci zimního sportování. Nastal čas začít chladit kluziště a připravovat sněžná děla. Oblíbený svah přímo v centru Zlína se připravuje na letošní sezonu. Ve středu byla poprvé spuštěna sněžná děla a 250 metrů dlouhou sjezdovku začali její provozovatelé zasněžovat.

Do ulic Zlína vyjel vánočně vyzdobený trolejbus. Potkáte jej i v Otrokovicích

29. 11. 2023 | /ANKETA/ Vánočně nazdobený trolejbus s několika tisícovkami světýlek po celém obvodu vyjel letos poprvé do ulic Zlína v úterý 28. listopadu odpoledne. Až do začátku ledna bude spoluvytvářet příjemnou vánoční atmosféru Zlína i Otrokovic.

Protesty lékařů v krajské nemocnici? Pacienti si počkají na urgentním příjmu

29. 11. 2023 | Chystané prosincové protesty lékařů nebudou mít podle podle vedení Zlínského kraje v nemocnicích dopad na zajištění akutní neodkladné péče. Ve krajské nemocnici ale dopředu varují před možnou delší čekací dobou na urgentním příjmu. Protesty se dotknou hlavně pacientů, kteří mají plánované operace, mnohdy dlouho dopředu. Situaci může ale změnit dohoda premiéra Petra Fialy se zástupci protestujících lékařů oznámená ve čtvrtek 30. listopadu odpoledne. ...

Meteorologové varují před náledím. Pozor především na Valašsku

28. 11. 2023 | Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal v souvislosti s nástupem zimního počasí výstrahy před sněžením i tvorbou náledí. V potaz by je měli vzít především motoristé, a to hlavně na Valašsku. Při poklesu teplot pod bod mrazu se budou lokálně vytvářet zmrazky nebo i náledí.

Česko bude opět zpívat koledy s Deníkem. Rozezní se i centrum Zlína

28. 11. 2023 | V předvánočním období, které je pro mnoho lidí téměř synonymem chaosu, je schopnost hudby sjednocovat více než vítaná. Již tradiční akce Deníku s názvem Česko zpívá koledy pak talent hudby k propojování lidí dokazuje už 13 let. A ani letos tomu nebude jinak. Zpříjemnit si adventní chvíle a zazpívat si společně koledy budou moci také lidé na Zlínsku. A to stejně jako ve zbytku republiky ve středu 13. prosince od 18 hodin. ...

Rodiče z kraje stávku učitelů podporují. Náhradní program pro děti by uvítali

27. 11. 2023 | Do stávky v pondělí 27. listopadu se ve Zlínském kraji plně nebo částečně zapojila více než třetina mateřský, základních a středních škol. Učitelům se nelíbí, že plánovaná úsporná opatření vlády mohou výrazně ovlivnit kvalitu vzdělávání a celkově situaci ve školství.

Helena Čermáková z Otrokovic porazila 53 dívek a stala se Miss Globe Elegance

27. 11. 2023 | Soutěž krásy The Miss Globe každoročně spojuje půvab a eleganci a tradičně přitahuje pozornost milionů diváků po celém světě. Letošní finále se konalo 17. listopadu v Albánii. Svou zástupkyni zde měla i Česká republika. Helena Čermáková z Otrokovic reprezentovala skvěle, získala titul The Miss Globe Elegance.Zpravodajství ZlínDnes.cz

Údajný lékař a reportér pracující v Jemenu vylákali ze dvou žen z Kroměřížska téměř jeden milion korun

V prvním případě se sedmačtyřicetiletá žena v průběhu května seznámila na sociální síti s reportérem mezinárodní organizace, který měl v té době pracovat v táboře v Jemenu. Domnělý reportér od ženy postupně vylákal pod legendou dovolené v České ...

VZP: Pacientů s HIV přibylo, Česko je nadále zemí s nízkým počtem pacientů

Vloni přibylo 676 nových případů infekce HIV u pojištěnců VZP. Za léčbu 2800 pacientů pojišťovna vloni zaplatila více než 500 milionů korun, nejvíce z ...

Pod pohrůžkou fyzické likvidace vymohl muž po svém obchodním partnerovi přes pět milionů korun

KROMĚŘÍŽSKO - Kroměřížští kriminalisté v minulých dnech obvinili šestapadesátiletého muže z Pardubicka z loupeže a vydírání. ...

Muzeum Jana Amose Komenského v Uherském Brodě vás zve na výstavu betlémů

Muzeum Jana Amose Komenského v Uherském Brodě připravilo unikátní výstavu s názvem "Svátky betlémské hvězdy, výstava betlémů a retro Vánoce". ...

Blíží se advent a s ním i tradiční vánoční vozidla MHD, letos rozsvítí 17 českých měst

Dopravní podniky v sedmnácti městech České republiky zpestří svým cestujícím adventní čas speciálně vyzdobenými vozy. Vánoční atmosféru v ulicích dola ...Neděle 3.12.2023
Zlínský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Nastavení cookies | GDPR | Přidat zprávu, PR článek | O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes