ZlínDnes.cz
ZlínDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Zlínský deník - zprávy

Z regionu

Zlínský deník - zprávy Zdroj: Zlínský deník - zprávy |

Králičí hop i pletení pomlázky. Takto vypadaly svátky jara v parku Komenského

20. 4. 2019 | FOTOGALERIE, VIDEO/ Velikonoce v parku Komenského ve Zlíně přilákaly stovky malých i velkých milovníků svátků jara. Krásné slunečné počasí dokreslovalo jarní a pohodovou atmosféru příjemné rodinné akce, která se v tomto prostředí konala počtvrté.  

Ploština: místo tragédie v novém

20. 4. 2019 | Památník, který připomíná tragédii pasekářské osady Ploština na Zlínsku, se dočká nové podoby. Projde rekonstrukcí za 120 milionů korun. Velkou většinu uhradí evropské dotace, zbytek půjde z krajské pokladny. Nově se památník veřejnosti představí za tři roky.  

Žáci mají za sebou přijímačky na gymnázia

20. 4. 2019 | Na dvě stě padesát žáků 5. tříd ze Zlína a blízkého okolí předvedlo v úterý a ve středu své znalosti a logické myšlení při přijímacích zkouškách na osmileté obory zlínských gymnázií.

Klabači vyrazili do ulic také v Hrobicích

19. 4. 2019 | Hrobice – Hrkání, klepání a klabání omladiny namísto zvonění o Velkém pátku a Bílé sobotě, se stalo tradicí rovněž v Hrobicích na Slušovicku.

V městském rozhlase zazní tlukot srdcí pamětníků vypálené Ploštiny

19. 4. 2019 | K nevšednímu pietnímu aktu který má připomenout památku padlých na konci druhé světové války, se v pátek 19. dubna připojí město Valašské Klobouky.

Případů pokousání psem ve Zlínském kraji stále přibývá

19. 4. 2019 | Zranění způsobené kousnutím zvířete se nehojí snadno. Lékaři řeší kousance i od koček či králíků.  

Nad ránem přijdou mrazíky, ale ve dne nás pohladí slunce

18. 4. 2019 | Sváteční víkend vypadá, co se týká počasí, opravdu krásně. Jasno nebo skoro jasno, denní teploty vyšplhají až k 21 stupňům Celsia.

Mezinárodní unikát. Zlínská zoo odchovala mládě gibbona stříbrného

18. 4. 2019 | Zlínská zoo slaví mezinárodní chovatelský úspěch. Poprvé v historii zahrada úspěšně odchovala mládě gibbona stříbrného.

Do Zlínského kraje se opět dostaly tuny masa se salmonelou

17. 4. 2019 | Téměř čtyři tuny masa s bakteriemi salmonely opět objevili veterináři. Maso i tentokrát pochází z Polska. Jedná se o dvě zásilky, které směřovaly do Zlínského kraje.

Nebezpečný úsek silnice u Lipové v létě narovnají

17. 4. 2019 | Na zhruba čtyři miliony korun vyjde oprava nebezpečného úseku v obci Lipová směrem na Haluzice. „Bude se jednat o narovnání silnice, konkrétně tamního esíčka. Nákladní auta či autobusy se tam obtížně otáčely,“ informoval starosta Miloslav Svárovský.

50 let technologické fakulty ve Zlíně: Zažij vědu

16. 4. 2019 | FOTOGALERIE/ „Posouváme hranice popularizace vědy a tasíme se s festivalem, jehož součástí se díky jedinečným workshopům můžete stát i vy,“ hlásá na svém webu Fakulta technologická ze zlínské UTB.

Fabrika má být i pro sport. Cream dokončuje finální podobu centra

16. 4. 2019 | Rozsáhlé prostory pro volnočasové aktivity by měly být součástí plánovaného nákupního a zábavního komplexu FABRIKA v bývakém zlínském svitovském areálu.  

Chcete se stát herci ve filmu Zátopek? Filmaři hledají komparz

16. 4. 2019 | Ve Zlíně se bude natáčet film Zátopek a filmaři zvou k účasti i veřejnost. Režisérem snímku je David Ondříček.

FOTOGALERIE, VIDEO: Darované kabelky obnoví sedací nábytek

15. 4. 2019 | Kabelkové šílenství vykouzlilo úsměvy na tvářích žen, přišli ale i muži, nakupovaly také děti.  

Miss OK v kraji ovládla Nikola, sekundovaly jí Elena s Adrianou

14. 4. 2019 | /VIDEO/ Jsou mladé a krásné, ale také velmi šikovné. Umí se pohybovat jako dámy, příjemně vystupovat. Nejen tím si dokázala získat diváky a porotu desítka sličných dívek na semifinále soutěže Miss Opravdová Krása Zlínského kraje, které se konalo v sobotu v Hotelu Baltaci Atrium Zlín. Vítězkou letošního ročníku se stala Nikola Saňáková s číslem 8 poté, co si získala hlasy poroty a diváků svým tancem ve stylu samba. ...

Kabelkový veletrh je tady. Zajděte si pro nový kousek a přispějte na dobrou věc

14. 4. 2019 | Psaníčka, tašky přes rameno, elegantní kousky. Již v pondělí 15. dubna můžete pomoci.

Zoo vyzkoušela prastarou techniku na ničení mechových porostů.

13. 4. 2019 | Zcela netradiční pohled si mohli vychutnat návštěvníci zlínské zoo, kteří dopoledne zamířili na procházku jarním areálem.  

Duševně nemocné tady nechceme, bouří se Letná

13. 4. 2019 | „Kdo tam má být?“ Tato otázka trápí opět v těchto dnech obyvatele zlínské čtvrti Letná. Mezi zásadní investice města Zlín je totiž zahrnut i projekt výstavby nového centra pro duševně nemocné, kteří jsou klienty zlínského centra Horizont ve zmiňované čtvrti. Zlínská radnice se tímto investičním záměrem zabývala již v roce 2016, nakonec od něj ale upustila.  

To musíte vidět. Velké umění pravěku přivezli do Uherského Hradiště

13. 4. 2019 | FOTOGALERIE / Vzácné pravěké exponáty nevyčíslitelné hodnoty, uložené ve speciálních prosklených bezpečnostních vitrínách, byly ve čtvrtek představeny návštěvníkům Slováckého muzea Uherské Hradiště při vernisáži Pravěk umění. Umění pravěku.

Charita Otrokovice hledá dobrovolníky pro sbírku

12. 4. 2019 | Dobrovolníky z řad veřejnosti hledá pro nadcházející akci Charita Otrokovice. V sobotu 18. května se už posedmé uskuteční tradiční Sbírka potravin, která bude mít letos premiéru také v jarním termínu.  

Zdroj: Zlínský deník - zprávy - zlinsky.denik.cz
14:14:32 | 21.04.2019Od soboty startuje druhý denní pár spojů do Krakova

Od soboty 13. dubna startuje druhý denní pár vlaků z České republiky do Krakova. Rozšiřuje se tak nabídka spojení do turisticky velmi atraktivního města zapsaného na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. České dráhy nabízejí v kooperaci se ...

Festival REC FEST dovršil cestu ke Vzkříšení a vyhlásil vítězné snímky

12.04.2019 | Kultura

ZLÍN - Filmový festival REC FEST, který od 9. do 11. 4. 2019 představoval výběr z nejlepších krátkometrážních snímků uplynulých dvou let, ohlásil své ...

Další mezinárodní úspěch MV TEAM UTB Zlín

12.04.2019 | Sport

13 nominovaných závodníků MV TEAM Univerzity Tomáše Bati Zlín se pod vedením trenérek Mgr. Moniky Váňové a Kateřiny Rožkové zúčastnilo ve dnech 6.-7.4 ...Neděle 21.4.2019
Zlínský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.