ZlínDnes.cz
ZlínDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Zlínský deník - zprávy

Z regionu

Zlínský deník - zprávy Zdroj: Zlínský deník - zprávy |

O stáž ve Zlíně je zájem. V krajské nemocnici můžete potkat i mediky z Finska

12. 4. 2024 | Potkat ve zlínské nemocnici mediky ze zahraničí není pro pacienty nic neobvyklého. Po studentkách z Francie jsou na stáži v Krajské nemocnici T. Bati dva budoucí zdravotníci z Finska. Studenti Joonas a Kaipo navštěvují třetí ročník oboru zdravotní sestra na univerzitě v Tampere.

Valašskokloboucká poliklinika pořídila novou sanitku

12. 4. 2024 | Pohodlí pro pacienty, moderní technika pro zdravotníky. Poliklinika ve Valašských Kloboukách pořídila novou sanitku. Díky víceúčelové vestavbě umožní pohodlný převoz pasažérů s ohledem na jejich zdravotní potřeby. Vůz za zhruba 1,6 milionu korun koupila poliklinika z vlastních zdrojů.

V Otrokovicích posbírali dobrovolníci 420 kilogramů odpadu

12. 4. 2024 | Na akci Ukliďme Otrokovice se sešlo asi šedesát dobrovolníků, kteří se vrhli na úklid města a jeho okolí. Podařilo se jim nasbírat 420 kilogramů odpadu. Skupiny vyrazily ze šesti stanovišť a společně zbavily nepořádku okolí cyklostezek a také břehy otrokovických toků.

Ostudy Zlína, 7. díl: podchod na Letné děsí děti i dospělé. Dočká se opravy?

12. 4. 2024 | Deník zmapoval současnou situaci ve Zlíně a vybral největší ostudy, které jsou dlouhodobým problémem krajského města. Seznam zanedbaných budov, míst a území, které jeho obyvatele štvou, je redakce Deníku připravena rozšířit o vaše tipy. Pokud máte svůj návrh na ostudné či problémové místo ve Zlíně, pošlete nám svou tip na e-mail: iva.nedavaskova@denik.cz nebo dominik.pohludka@denik.cz.

Ve Zlínském kraji je druhá nejnižší nezaměstnanost v Česku, těsně za Prahou

11. 4. 2024 | Počet nezaměstnaných ve Zlínském kraji je druhý nejnižší v republice, ve statistickém žebříčku se nachází těsně za Prahou. V březnu došlo v kraji k dalšímu poklesu takzvaného podílu nezaměstnaných o zhruba desetinu na 3,1 procenta.

Zlínský kraj má šestnáct elektromobilů. Do roka jich bude padesát osm

11. 4. 2024 | Postupný přechod na ekologický provoz a výměna vozidel na fosilní paliva. To je cíl projektu s názvem Elektromobily pro Zlínský kraj a jeho organizace.V jeho rámci úřad pořídí 58 elektromobilů a 57 nabíjecích stanic.

Veřejné debaty s prezidentem Pavlem v Uherském Hradišti se můžete zúčastnit i vy

9. 4. 2024 | Petr Pavel opět vyjíždí do regionů. Ve středu 17. dubna navštíví Uherské Hradiště a potká se s občany ve Slováckém divadle. Deník.cz bude u toho jako spoluorganizátor v rámci projektu Prezident mluví s občany a živě vám přenos z veřejné debaty zprostředkuje. Chcete přijít i vy? Zajistěte si včas volnou vstupenku.

Kolony a zdržení. Uzavírka komplikuje provoz na cestě z Tečovic do Zlína

9. 4. 2024 | Několik stovek metrů dlouhé kolony aut a až půlhodinová zdržení čekala v úterý na řidiče jedoucí po silnici z Tečovic do Zlína. Kvůli opravě kanalizace je totiž od úterý 9. dubna uzavřena ulice Zadní Luhy ve Zlíně-Loukách. Objízdná trasa vede ulicemi Tečovská, tř. 3. května, U Dřevnice, Hasičská a Náves Louky.

Prezident Petr Pavel s manželkou navštíví Zlínský kraj. Kdy a kam se vypraví?

9. 4. 2024 | Prezident České republiky Petr Pavel s manželkou Evou Pavlovou navštíví ve třetím dubnovém týdnu Zlínský kraj. V regionu budou pobývat ve dnech 16. a 17. dubna. 

Loni byl Roman Herink uveden do Síně slávy českého hokeje. Teď získal Cenu Zlína

9. 4. 2024 | Cenu města Zlína za rok 2023 získal Roman Herink, jeden ze zakladatelů sledge hokeje v České republice. Herink svou neúnavnou prací výrazně přispěl k rozvoji sportovního a volnočasového zázemí zdravotně postižených osob, sociální oblasti a k reprezentaci města Zlína a České republiky v zahraničí.

Na střední školy v kraji přišlo přes 21 tisíc přihlášek. Vedou maturitní obory

7. 4. 2024 | Do denního studia na střední školy ve Zlínském kraji podali letos uchazeči 21 tisíc přihlášek. Z toho téměř 19 tisíc na obory určené deváťákům základních škol, zbytek tvoří přihlášky na víceletá gymnázia a zájemci o nástavbové studium. Nejpočetněji jsou zastoupeny obory s maturitou a tradičně největší převis poptávky je u gymnázií.

Zlínské Tržiště Pod Kaštany zaplnili lidé. Sezonu tu zahájili primátor i hejtman

7. 4. 2024 | Africké koblížky, arašídy v karamelu, africké fazole s masem i bez masa, kuřecí maso s arašídovou omáčkou a špenátem, sladké i slané francouzské palačinky, regionální produkty, tvoření a edukační program pro děti, lesní školka Na Pasece a celá řada doprovodných aktivit. Vystoupení zpěváka Jana Majkuse, kytaristy, Dj a barmana Poopeeks i Tres Muchachos. Takové bylo zahájení letošní sezony Tržiště Pod Kaštany ve Zlíně v sobotu 6. dubna. ...

Do čeho půjdou peníze v Luhačovicích? Moderní družina, tribuna či cyklostezka

7. 4. 2024 | Do čeho se letos bude investovat v Luhačovicích? Počítá se s výstavbou cyklostezky Polichno – Újezdec, s lávkou přes cyklostezku v Družstevní ulici nebo s modernizací školní družiny.

Logoped může s dětmi začít pracovat hned po porodu, říká Tereza Blahová z KNTB

6. 4. 2024 | Pro laika je asi nepředstavitelné, že by logoped mohl pracovat s batolaty, novorozenci nebo předčasně narozenými dětmi. Ve zlínské Krajské nemocnici Tomáše Bati (KNTB) otevřeli novou ambulanci, kde řeší u těchto dětí problémy s orofaciální oblastí, což je oblast obličeje a dutiny ústní zahrnující zuby, čelisti, klouby a svaly jazyka.

Řidiči až do září Vlachovicemi neprojedou. Stavba rondelu si žádá uzavírku

6. 4. 2024 | Od dubna musí motoristé projíždějící Vlachovicemi na Zlínsku počítat s dopravními komplikacemi. Rozsáhlá rekonstrukce silnice se dostala do další fáze. Po loňské opravě v části Vrbětice začali silničáři obnovovat další úsek a křižovatku v centru obce nahrazují rondelem.

Z mostu v Napajedlech zbyly jen pilíře. Místní si na objížďky zvykli

6. 4. 2024 | Na začátku března se uzavřela pro pěší i motoristy spojnice břehů řeky Moravy v Napajedlech. Ještě než se tak stalo, panovali mezi lidmi obavy, jak moc to zkomplikuje dopravu ve městě. Na jedné straně řeky totiž leží centrum města a obytná část, na druhém pak autobusové a vlakové nádraží, hlavní silnice směrem do Uherského Hradiště a sídlo největšího zaměstnavatele, společnosti Fatra.

Med, frgály, sýry i živá hudba. V pátek začala sezona trhů v Kloboukách

5. 4. 2024 | Domácí med, vajíčka, čerstvé sýry, květiny i voňavá káva. To a další sortiment nabízeli stánkaři na prvních letošních Klobuckých hospodářských trzích. K nakupování se i zpívalo za doprovodu heligonky. Právě v pátek 5. dubna odstartovala letošní sezona zdejších hospodářských trhů.

Zlínská zoo o Velikonocích praskala ve švech. Během víkendu přišlo 35 tisíc lidí

4. 4. 2024 | Hezké počasí lákalo o Velikonocích k výletům. Pro zoo, jednu z nejoblíbenějších atrakcí ve Zlínském kraji, se rozhodlo ohromné množství lidí. Napočítali zde 35 tisíc návštěvníků. Pro zoo to byla druhá nejúspěšnější velikonoční sezona za 76 let . Nejvyšší návštěvnost zaznamenala zoologická zahrada v sobotu 30. března, kdy jejími branami prošlo 10 356 návštěvníků.

Řidiči obrňte se trpělivostí. Zlín sevřou dopravní omezení na hlavním tahu

4. 4. 2024 | Řidiče očekávají na dvou místech hlavní dopravní tepny ve Zlíně komplikace. Na obou úsecích došlo po úterní ranní špičce ke úžení pruhů. Kolonám a zdržení se motoristé v následujících dnech nevyhnou.

Robot je skvělý pomocník, říká operatér a primář urologie ve Zlíně Martin Kučera

3. 4. 2024 | /ROZHOVOR/ Robotická operativa ve zlínské nemocnici slaví úspěch, nedávno zde provedli stou operaci. Vůbec první se loni na podzim ujal primář Urologického oddělení Krajské nemocnice Tomáše Bati (KNTB) Martin Kučera. Má jich za sebou již desítky a robotickou operativu si pochvaluje.Zpravodajství ZlínDnes.cz

Bateriové trolejbusy šetří ovzduší. Ve Zlíně jezdí už 5 let

Zlín, město známé svou inovativní a ekologicky šetrnou dopravní politikou, oslavuje pět let od zavedení bateriových trolejbusů, které přispěly k významnému snížení emisí skleníkových plynů a zlepšení kvality ovzduší. Tento projekt, který byl zahájen ...

Nové hvězdy na zlínském Chodníku slávy: Tatiana Dyková a bratři Formanovi

Zlín se chystá přivítat nové hvězdy na svém Chodníku slávy. V rámci Zlín Film Festivalu, který spolupracuje s Nadačním fondem Kapka naděje od roku 200 ...

Dámské boty na podpatku: Víte, jak je nosit ke kalhotám?

Ani v dnešní "době teniskové" nepropadněte dojmu, že ke kalhotám patří výhradně tenisky. Naopak. Pokud chcete vystoupit z davu, vsaďte na lodičky. Z d ...

Žena vyloupila lékárnu v Kroměříži, hrozí ji 10 let vězení

Kriminalisté objasnili případ loupežného přepadení, který se odehrál ve druhé půli března tohoto roku v Kroměříži. Jednapadesátiletá žena vstoupila do ...

Požár bytu ve Zlíně mají na svědomí vařiči pervitinu

V minulém týdnu došlo k požáru v bytovém domě na Ševcovské ulici ve Zlíně. Tento incident vedl k hospitalizaci dvou žen a jednoho muže, kteří byli oby ...Sobota 13.4.2024
Zlínský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na X


Nastavení cookies | GDPR | Přidat zprávu, PR článek | O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2024 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes