ZlínDnes.cz
ZlínDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Zlínský deník - zprávy

Z regionu

Zlínský deník - zprávy Zdroj: Zlínský deník - zprávy |

Poštovní aršík s podobiznami Hanzelky a Zikmunda je největší v české historii

15. 2. 2019 | Známky s podobiznami cestovatelů Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda, které ve čtvrtek u příležitosti stých Zikmundových narozenin vydala Česká pošta, jsou nejvyšší v historii české známkové tvorby. Novinářům to dnes ve Zlíně řekl vedoucí oddělení známkové tvorby České pošty Břetislav Janík. Známky jsou široké 30 a vysoké 88 milimetrů. Celý aršík se dvěma známkami je největší v historii, má rozměry 203 krát 153 milimetrů. ...

Bude pracovat s nasazením, slibuje nová starostka Otrokovic

14. 2. 2019 | „Doposud jsem pracovala z pozice místostarostky, se stejným nasazením budu pracovat i z pozice starostky.“ Nejen to slibuje nová šéfka otrokovické radnice Hana Večerková (ANO 2011), která byla do křesla druhého největšího města Zlínska ve středu zvolena jednohlasně na schůzi zastupitelstva.

„Počítáme se zánikem Baťovky,“ uvedl ve čtvrtek hejtman Čunek

14. 2. 2019 | Téměř 106 tisíc m² užitné plochy má mít plánovaná nová krajská nemocnice ve Zlíně-Malenovicích. V objektu bude 919 lůžek v pěti nadzemních podlažích.

Miroslav Zikmund dnes slaví 100 let

14. 2. 2019 | Život definoval legendární cestovatel Miroslav Zikmund jako jako přesný součet náhod. K němu byly dechberoucí náhody podle všeho více než štědré. Svou první velkou cestu do zahraničí podnikl v šestnácti letech, kdy jel se svým bratrem na Podkarpatskou Rus.

100 let Miroslava Zikmunda

14. 2. 2019 | Miroslav Zikmund slaví 100 let. Legenda Z + H se začala psát 22. dubna 1947 před budovou Autoklubu v Praze. Odtud dva kamarádi z Vysoké školy obchodní Miroslav Zikmund a Jiří Hanzelka vyjeli se svou luxusní Tatrou 87 na cestu kolem světa. 

Novou starostkou Otrokovic je Hana Večerková

13. 2. 2019 | V tajné volbě dnes na zastupitelstvu v Otrokovicích volili starostu. Nedávno na svou funkci rezignoval dlouholetý starosta Jaroslav Budek.

Nemůžeme říct: Běžte bydlet k jaguárům, řekl řediteli zoo Jaroslav Juráš

13. 2. 2019 | Spor o dva miliony. Zastupitelé řešili žádost ředitele zlínské zoo Romana Horského o navýšení investice na vznikající projekt Expozice jaguárů a zároveň příslib města na vyčlenění financí i na rok 2020.    

Zastřelili medvěda? Čunek to prý schvaluje

13. 2. 2019 | Hejtman Jiří Čunek prohlásil, že medvěd už nejspíše nežije. Odstřel je prý v souladu se zákonem.

VIDEO: Zoo Zlín má půjčeného tygra Boatsmana. Narodí se mláďata?

13. 2. 2019 | Na základě úspěšných jednání v prosinci do Zlína z estonské Zoo Tallin přicestoval sedmiletý tygří samec Boatsman. První týdny strávil v chovatelském zázemí, kde si postupně zvykal na nový domov a pozvolna se seznamoval se samicí Tanjou.

V Kladné-Žilín skončil autobus v příkopě

13. 2. 2019 | Na silné náledí doplatil ve středu ráno linkový autobus v obci v obci Kladná-Žilín na Zlínsku. I s cestujícími uvízl v příkopu.

Miss OK. Krásné dívky se ve Zlíně předvedly i v plavkách

10. 2. 2019 | FOTOGALERIE/ O semifinalistkách Miss OK 2019 Zlínského kraje je již rozhodnuto. Na castingu se předvedly uchazečky, z nichž vzešla desítka semifinalistek 6. ročníku Miss OK pro Zlínský kraj. Je mezi nimi budoucí celková vítězka Miss OK 2019?

Osudoví muži Magdaleny Preiningerové

10. 2. 2019 | Bylo jí necelých šestnáct let, když se s Miroslavem Zikmundem setkala poprvé. Byli za ním ve vile se souboráky z Valašského souboru Kašava před cestou do Anglie v roce 1981.

Němčina a angličtina samozřejmostí, domluvili se i arabsky nebo svahilsky

10. 2. 2019 | Miroslav Zikmund slaví 100 let. Legenda Z+H se začala psát 22. dubna 1947 před budovou Autoklubu v Praze. Odtud dva kamarádi z Vysoké školy obchodní Miroslav Zikmund a Jiří Hanzelka vyjeli se svou luxusní Tatrou 87 na cestu kolem světa.

Zikmund bude míti vlastní známku, Česká pošta ji prodává od dnešního dne

10. 2. 2019 | Na počest legendárního cestovatele Miroslava Zikmunda bude pořádat muzeum akce celý letošní rok.

Špatné otázky by mohly stát město milion

10. 2. 2019 | Proti referendu na téma vodárenské problematiky byli zastupitelé. O pokračování rozhodne soud, tvrdí iniciátor hlasování Pavel Sekula.

Vánoční rekord. V kompostu možná až 50 tun stromků

8. 2. 2019 | Přes 42 tun. Takové množství vánočních stromků už stihli od začátku ledna odvézt pracovníci Technických služeb Zlín na kompostovací linku v areálu skládky Suchý důl. Každoroční svoz ukončí tuto neděli. Letošní rekordní bilance se tak rozroste ještě o zhruba pět tun.  

Starostové v regionu se bouří. Kraj jim chce zrušit přímé linky do Brna

8. 2. 2019 | „Chceme dostat zpátky lidi do vlaků, do veřejné dopravy. Chceme zavést integrovaný dopravní systém, jaký mají v ostatních krajích. Chceme, aby si lidé zvykli přestupovat, využívat veřejnou dopravu,“ zní plán z vedení Zlínského kraje.  

Švédové ukazují, jak zůstali s dětmi doma

7. 2. 2019 | Pětadvacet velkoformátových portrétů švédských otců, kteří se rozhodli zůstat se svými dětmi doma na rodičovské dovolené, dočasně obsadilo prostor v blízkosti zlínského zámku.  

V Beskydech se objevil medvěd, strhl tři jeleny

7. 2. 2019 | Mladý, asi tříletý medvěd hnědý se v minulých dnech objevil v Beskydech. Zdržuje se v údolí potoka Řečice ve Starých Hamrech v Moravskoslezském kraji. Zda se jedná o téhož medvěda, který vloni nadělal nemalé škody na Valašsku, není jisté.

Policie prý půjde obzvláště po nezodpovědných řidičích

7. 2. 2019 | První místo. I to přineslo vyhodnocení práce policistů ve Zlínském kraji za rok 2018. Ten byl podle nich velmi úspěšný, vždyť co se týká objasněnosti trestné činnosti, umístili se na 1. místě v rámci celé České republiky.

Zdroj: Zlínský deník - zprávy - zlinsky.denik.cz
22:14:43 | 15.02.2019Zásobník na beton zavalil na stavbě muže

V rámci mezikrajské výpomoci, kdy k místu události vyjíždí profesionální hasiči z nejbližší stanice, k vážnému případu vyjeli v pondělí v pravé poledne profesionální hasiči ze stanice Morkovice - Slížany. ...

Po zledovatělé silnici sjel autobus do příkopu

15.02.2019 | Krimi

Ve středu před půl sedmou ranní byla krajským operačním střediskem vyslána jednotka profesionálních hasičů ze stanice Luhačovice k havárii autobusu. ...

Omezení na silnici do Hostýnských vrchů potrvá už jen do konce srpna

15.02.2019 | Z regionu

ZLÍNSKÝ KRAJ - Na silnici II/437 z Chvalčova do Hostýnských vrchů by měly od začátku letošního dubna pokračovat stavební práce a dopravní omezení souv ...Sobota 16.2.2019
Zlínský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.