ZlínDnes.cz
ZlínDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu

Aktuálně z regionu | Zlín a Zlínský kraj

Hledá se nejkrásnější vánoční strom v kraji a celé republice

30. 11. 2022 | Deník ve Zlínském kraji vyhlašuje další ročník oblíbeného hlasování O nejkrásnější vánoční strom Zlínského kraje. Přihlaste i strom právě z vašeho města či obce. Letošní novinkou ankety je, že Deník vyhlásí před Vánoci i nejkrásnější strom z celé republiky.

Radnice vyzývá k odstranění autovraků. Majitelům zdarma nabízí pomoc

29. 11. 2022 | Zbytečně zabírají parkovací místa, kterých je už tak nedostatek. Mnohdy rovněž brání průjezdu záchranářů či vozům zimní údržby, svým vzhledem zpravidla také příliš oku nelahodí. Problémy s nepojízdnými odstavenými autovraky aktuálně řeší například radnice v Rožnově pod Radhoštěm.

Ve Zlínské nemocnici poradí, jak se postarat o dlouhodobě nemocného blízkého

29. 11. 2022 | V Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně se opět otevřely pravidelné bezplatné edukační semináře pro veřejnost, které mají pomoci v péči o nemocného blízkého člověka v domácím prostředí. První setkání se uskuteční ve čtvrtek 1. prosince od 15 hodin ve 48. budově LDN zlínské nemocnice.

VIDEO: Podívejte se, jak se mění okna na zlínském zámku

29. 11. 2022 | Zlínský zámek se dočká do konce roku nových oken a dveří. Deník dnes zaznamenal osazení největších oken na vnějším plášti budovy.

Vyšlo to až do třetice, večer tvrdého thrashmetalu ve Zlíně

28. 11. 2022 | Kvůli čínské koronavirové nákaze hned dvakrát odložené zastávky MTV Headbanger´s Ball Tour se poslední listopadovou sobotu dočkali ve zlínském Master of Rock Café ctitelé tvrdého hudebního žánru thrash metal.

Zdroj: zlinsky.denik.cz | Další zprávy »
12:15:02 | 30.11.2022

Luděk Ševčík: Tak snad už dost, ne? Vaše dopisy

Luděk Ševčík: Tak snad už dost, ne? Vaše dopisy

20. 11. 2022 | Válka na Ukrajině hrozila v úterý přetéct do okolních zemí. Mezi takzvané dezinformátory se nakonec zařadil sám prezident USA, když odmítl verzi, která by mohla být příčinou vyvolání třetí světové války, tedy že do Polska dopadla ruská raketa. Bouře se uklidnila. Snad už jen ukrajinský prezident trvá na verzi – byli to Rusové. I naši válkychtiví politici zchladili hlavy a po hlasitém „krleš“ se rozpačitě rozhlížejí po světě a neví, kam s očima. Jaké bude pokračování? A má smysl s válkou pokračov ...

Luděk Ševčík: Dezoláti versus Zoláti. Vaše dopisy

Luděk Ševčík: Dezoláti versus Zoláti. Vaše dopisy

3. 11. 2022 | Dozvuky páteční a nedělní demonstrace. Na té první zaznívaly obavy z budoucnosti. Na té druhé zaznívala podpora konání nynější vlády Petra Fialy. Obě demonstrace zarezonovaly prostorem. První mezi lidmi, druhá mezi médii a vládními politiky. A jak se na demonstrace dívá náš čtenář ze Zlínska, Luděk Ševčík?

Luděk Ševčík: Kdo chce válku? Svět nezačal 24. února. Vaše dopisy

Luděk Ševčík: Kdo chce válku? Svět nezačal 24. února. Vaše dopisy

18. 10. 2022 | Válka na Ukrajině a její důsledky. Další téma, kde se společnost rozděluje a plive na sebe přes barikády. Přitom bychom měli hledat umírněnou cestu středu, kde pokud možno nebudou umírat lidé a zbraně budou postupně, ale definitivně utichat. Do tématu války na Ukrajině se pustil náš pravidelný přispěvatel Luděk Ševčík z Vysočiny.

A převaděči mají do příští soboty utrum. Pak už je to zase jedno. Komentář Štěpána Chába

A převaděči mají do příští soboty utrum. Pak už je to zase jedno. Komentář Štěpána Chába

28. 9. 2022 | Ministr vnitra Vít Rakušan oznámil, že ostře zakročí proti převaděčským bandám na pomezí Slovenska a České republiky. Prý nám tu moc korzují migranti. Jejich počet stoupl o 1200 %. A to by bylo, aby s tím náš ministr pro vnitro něco neudělal. No tak zavedl na deset dní kontroly. Jedenáctý den bude den odpočinku. Věčného. Co z toho plyne? No že si pašeráci udělají na deset dní zaslouženou dovolenou a počkají, až to ty šašky z ČR přestane bavit. ...

Už jste je viděli? Na Zlínsku mají lavičky z recyklovaných plastů. Jenže s plasty je obecně potíž...

Už jste je viděli? Na Zlínsku mají lavičky z recyklovaných plastů. Jenže s plasty je obecně potíž...

15. 9. 2022 | Lavičky, ploty nebo třeba dětská hřiště z recyklovaných plastů a pneumatik. To vše můžete vidět v několika obcích Zlínského kraje. Možná byste ale ani nepoznali, že plastové jsou. Zlínský kraj na pořízení vybavení z druhotných materiálů poskytuje obcím v rámci ochrany životního prostředí dotace už čtvrtým rokem.

Zdroj: krajskelisty.cz/zlinsky-kraj/ | Další zprávy »
12:15:07 | 30.11.2022

Zdroj zpráv není momentálně dostupný.

Zlínský kraj se prezentuje ve vysílání americké televize

Zlínský kraj se prezentuje ve vysílání americké televize

30. 11. 2022 | ZLÍNSKÝ KRAJ – Milionům diváků v USA přibližuje zajímavá místa v České republice americká kabelová televize Czech-American TV, která se tento týden zaměřuje na Zlínský kraj. Diváci poprvé mohou vidět také nového maskota – Českého Honzu, který je průvodcem destinacemi našeho regionu.

Kraj uspořádal tradiční setkání se starosty, byli mezi nimi i ti nově zvolení

Kraj uspořádal tradiční setkání se starosty, byli mezi nimi i ti nově zvolení

29. 11. 2022 | ZLÍNSKÝ KRAJ – Pravidelné setkání starostů měst a obcí s Radou Zlínského kraje se v úterý 29. listopadu uskutečnilo ve Zlíně. Hejtman Radim Holiš společně s ostatními členy rady seznámili představitele obcí s aktuálními informacemi z oblasti školství, kultury, dopravy, strategického rozvoje, krizového řízení, cestovního ruchu, zdravotnictví nebo sociálních služeb. Své prezentace zde dále přednesli i zástupci krajských hasičů, policie nebo hygieny. Setkání se vůbec poprvé zúčastnili také někteří ...

Rožnovská střední zemědělská škola má za sebou druhou etapu rekonstrukce

Rožnovská střední zemědělská škola má za sebou druhou etapu rekonstrukce

29. 11. 2022 | ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – Slavnostního ukončení druhé etapy rekonstrukce Střední školy zemědělské a přírodovědné v Rožnově pod Radhoštěm se v pátek 25. listopadu zúčastnil hejtman Zlínského kraje Radim Holiš a zástupci investičního odboru krajského úřadu.

Otevřené brány navštívilo o 3876 návštěvníku více než loni

Otevřené brány navštívilo o 3876 návštěvníku více než loni

28. 11. 2022 | ZLÍNSKÝ KRAJ – Otevřené brány kostelů uzavřely sezonu 2022 v září. Projekt bude pokračovat v květnu příštího roku. Závěrečný seminář s vyhodnocením projektu proběhl 24. listopadu 2022. V letošním roce využilo bezplatný výklad průvodců téměř 93 tisíc návštěvníků.

Zlínský kraj navštívil velvyslanec Francie

Zlínský kraj navštívil velvyslanec Francie

25. 11. 2022 | ZLÍNSKÝ KRAJ – Velvyslance Francie v České republice, kterým je J.E. Alexis Dutertre, přijali ve středu 23. listopadu v Baťově mrakodrapu hejtman Zlínského kraje Radim Holiš a radní pro školství a kulturu Zuzana Fišerová.

Zdroj: kr-zlinsky.cz | Další zprávy »
12:15:07 | 30.11.2022

Středa 30.11.2022
Zlínský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2022 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.