ZlínDnes.cz
ZlínDnes.cz » Zpravodajství » Zprávy

Zlínský kraj chystá čtyři velké projekty na zvýšení kybernetické bezpečnosti

25.02.2022
Na zvýšení kybernetické bezpečnosti informačních systémů krajského úřadu, vybraných krajských příspěvkových organizací a Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje jsou zaměřeny čtyři nové projekty z oblasti IT, jejichž zahájení přípravy schválili radní Zlínského kraje. Na realizaci projektů chce Zlínský kraj získat dotace z Integrovaného regionálního operačního programu 2021-2027 (IROP). Vyhlášení výzev zaměřených na oblast kybernetické bezpečnosti a e-Health se předpokládá v polovině letošního roku.
Foto: kr-zlinsky.cz
"V poslední době Krajský úřad Zlínského kraje i krajské příspěvkové organizace čím dál častěji čelí kyberútokům, proto nelze kybernetickou bezpečnost podceňovat. Je potřeba ji vnímat více jako proces než jen jako aktuální stav, a proto se musíme v této oblasti neustále posouvat za pomoci využití co nejvíce zdrojů. Pokud se nám podaří dotace získat, budou následně zpracovány příslušné investiční záměry," uvedl radní Zlínského kraje Jiří Jaroš, zodpovědný za digitalizaci.

Přehled plánovaných projektů

1. Zvýšení kybernetické bezpečnosti Zlínského kraje II

Díky projektu bude zajištěna fyzická bezpečnost záložního technologického centra, rozvoj zabezpečení infrastruktury i přístup k aplikacím a obecně bude zvýšena bezpečnost prostředí informačních systémů Zlínského kraje.

Předkladatelem projektu je krajský úřad a předpokládaný rozpočet činí 23,507 milionu korun (85 % dotace z IROP, 15% rozpočet Zlínského kraje).

2. Zvýšení kybernetické bezpečnosti ve vybraných organizacích zřizovaných Zlínským krajem II

Projekt je zaměřen na zvýšení úrovně kybernetické bezpečnosti pořízením či rozvojem bezpečnostních technologií v organizacích zřizovaných Zlínským krajem v oblasti školství, sociálních službách a kultury. Do prvního projektu zaměřeného na kybernetickou bezpečnost bylo zapojeno 52 organizací. U těchto organizací se plánuje další rozvoj zabezpečení vedoucí ke zvýšení jejich odolnosti vůči kybernetickým útokům.

Předkladatelem projektu je krajský úřad a předpokládaný rozpočet činí 54,052 milionu korun (85 % dotace z IROP, 15% rozpočet Zlínského kraje).

3. Kybernetická bezpečnost Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje

Cílem projektu je zabezpečení stávající síťové infrastruktury a informačního systému proti kyberútokům a vytvoření chráněného úložiště pro archivaci elektronické dokumentace se zavedením elektronického podpisu.

Předkladatelem projektu je Zdravotnická záchranná služba Zlínského kraje a předpokládaný rozpočet činí 29,229 milionu korun (85 % dotace z IROP, 14 % rozpočet Zlínského kraje, 1 % rozpočet Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje).

4. Modernizace informačního systému a technologií ZOS a technologická připravenost e-Health

Projekt je zaměřen na modernizaci informačních systémů a technologií nového zdravotnického operačního střediska Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje. Konkrétně jde o vybavení 8 pracovišť operátorů, 1 pracoviště vedoucího dispečera, 2 testovacích pracovišť a technologické místnosti potřebným hardwarem, síťovým a komunikačním zařízením a potřebným systémovým a aplikačním softwarem. Softwarové úpravy a změny se dotknou také mobilních zařízení v sanitních vozidlech. V rámci projektu dojde k integraci s komunikačními uzly nemocnic Zlínského kraje a ke sdílení zdravotnické dokumentace.

Předkladatelem projektu je Zdravotnická záchranná služba Zlínského kraje a předpokládaný rozpočet činí 79,3 milionu korun (85 % dotace z IROP, 14,6 % rozpočet Zlínského kraje, 0,4 % rozpočet Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje).

Zdroj: Zlínský kraj
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Další články z rubriky Zprávy

Začala povinná registrace ukrajinských aut

Občané Ukrajiny, kteří pobývají na území České republiky, musí nově registrovat svá vozidla, která používají na našem území. Registrace těchto vozidel bude prováděna na obecních úřadech s rozšířenou působností, které spravují registr ...

Chovatelce ze Zlínského kraje odebrali dva psi, žili mezi hromadami odpadků

Inspektoři Státní veterinární správy ze Zlínského kraje v závěru uplynulého týdne navrhli odebrat chovatelce z Kněžpole na Uherskohradišťsku dva psy z ...

Dobojováno! Ostrožská Lhota ze Zlínského kraje je Vesnicí roku 2023

Na Jarmarku venkova v Luhačovicích byly vyhlášeny výsledky soutěže Vesnice roku 2023. Vítěz a nositel titulu "Vesnice roku 2023", Ostrožská Lhota ze Z ...

V České zbrojovce v Uherském Brodě roste druhé největší solární parkoviště v Česku

Nové parkoviště pro auta zaměstnanců České zbrojovky v Uherském Brodě bude zastřešovat fotovoltaická elektrárna. Takzvaný carport bude mít výkon 474 k ...

Národní kulturní památka Ploština se těší zájmu veřejnosti

Podobně jako řada jiných destinací, i národní kulturní památka Ploština hodnotí uplynulou prázdninovou sezónu. Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně, kt ...

Úterý 3.10.2023
Zlínský kraj
Další regiony »


Nastavení cookies | GDPR | O nás, kontakty | Přidat firmu | O regionu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes