ZlínDnes.cz
ZlínDnes.cz » Zprávy » Vaše zprávy » Článek v rubrice Další

Češi milují aukce. Draží veterány i šperky po mafiánech

18.03.2019
Aukční portály zažívají rekordní růsty po celém světě. Například na českém Aukru bylo loni vystaveno bezmála 3 miliony položek za 1,5 miliardy korun.
Foto: abbba.cz
Elektronické aukce nabírají druhý dech. Češi ve stále větším množství nakupují zboží online, a už zdaleka nejde jen o knihy nebo elektroniku. Aukro jen za poslední rok hlásí několik zajímavých aukcí, u nichž si zájemce musel na konci sáhnout hodně hluboko do kapsy.

"V posledních měsících jsme na našem portálu zaznamenali několik zajímavých a napínavých aukčních bojů o některé zboží. Například loni v únoru se vydražila Škoda 1000 MB z roku 1966 za bezmála devět set tisíc korun nebo v květnu motocykl JAWA 500 OHC 02 za šest set tisíc," uvádí Lumír Kunz, generální ředitel Aukro.

Podle něj Češi už nemají obavy z nakupování na internetu, jehož bezpečnost se rok od roku zvyšuje. Samotné Aukro s více než 4 miliony zákazníků garantuje, že na 14 000 nabídek připadá jen jedna problémová.

Češi hledají unikátní zboží
Tuzemští zákazníci v čím dál větší míře na internetu nakupují i prodávají exkluzivní zboží, které nelze tak jednoduše získat. Vyhovuje jim proto spíše otevřené a přátelské online prostředí, na němž neváhají utratit třeba za LP desky desítky tisíc korun, za mince nebo známky stovky tisíc korun a za cenné bankovky dokonce miliony korun.

"Zjistili jsme, že Češi si přejí aukční komunitní portál, kde se obchoduje se zbožím, které je něčím unikátní, nelze ho najít jinde nebo má atraktivní cenu. V podstatě se vracíme zpět ke kořenům a lidé na to slyší," potvrzuje Lumír Kunz.

Telefonní číslo nebo šperk po Ivanu Jonákovi
Rozmanitost nabízeného zboží je nečekaná. Vydražit na internetu lze dnes cokoli. Od raritních komiksů přes pivní etikety po šperky patřící známým lidem podsvětí.

"Raritou je určitě i sedmdesát tisíc korun zaplacených za konkrétní telefonní číslo nebo sto tisíc za zlatý náramek po zemřelém Ivanu Jonákovi," informuje Lumír Kunz.

Spotřebitelské chování zákazníků na Aukru se v posledních dvou letech mění. Často pro ně není nejdůležitější cena, ale samotná nabízená položka.

"Při nákupu některého zboží lze u lidí vypozorovat, že při tomto specifickém online obchodování potřebují cítit emoce, svým způsobem dobrodružství. Prostředí online aukcí je rájem sběratelů, kteří neváhají zaplatit statisíce za sbírku erotických DVD nebo odznak oblíbeného fotbalového klubu," dodává Lumír Kunz.


Autor: Jiří Böhm
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru

Od soboty startuje druhý denní pár spojů do Krakova

Od soboty 13. dubna startuje druhý denní pár vlaků z České republiky do Krakova. Rozšiřuje se tak nabídka spojení do turisticky velmi atraktivního města zapsaného na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. České dráhy nabízejí v kooperaci se ...

Festival REC FEST dovršil cestu ke Vzkříšení a vyhlásil vítězné snímky

12.04.2019 | Kultura

ZLÍN - Filmový festival REC FEST, který od 9. do 11. 4. 2019 představoval výběr z nejlepších krátkometrážních snímků uplynulých dvou let, ohlásil své ...

Další mezinárodní úspěch MV TEAM UTB Zlín

12.04.2019 | Sport

13 nominovaných závodníků MV TEAM Univerzity Tomáše Bati Zlín se pod vedením trenérek Mgr. Moniky Váňové a Kateřiny Rožkové zúčastnilo ve dnech 6.-7.4 ...

Okradl řidiče

12.04.2019 | Krimi

Řidiče nákladního auta okradl zloděj. K události došlo včera 11. dubna pár minut po poledni v Uherském Ostrohu. ...

Z havarovaného automobilu hasiči vyprostili jednu zraněnou osobu

12.04.2019 | Krimi

Dvě jednotky hasičů zasahovaly včera večer u dopravní nehody osobního automobilu na silnici I/49 v Kvítkovicích u Otrokovic na Zlínsku. V 19:24 hodin ...Neděle 21.4.2019
Zlínský kraj
Další regiony »


Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.